1 Ay İçinde Kirpikleri Uzatmanın Yolları

1 Ay İçinde Kirpikleri Uzatmanın YollarıSiz değerli okurlar için 1 ay içinde kirpikleri uzatmanın yolları hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda kirpikler nasıl uzatılır, hızlı kirpik uzatma yolları, kirpik uzatma yöntemleri nelerdir, kaş uzatma serumu etkili midir, kirpik gürleştirme yöntemleri nelerdir gibi sorulara cevaplar aradım. Kaş ve kirpik uzatma evde de gerçekleştireceğimiz uygulamalarla mümkündür. Doğal ve etkili yöntemlerle kaş ve kirpiklerimizi 1 ay içerisinde uzatabilirsiniz.

 

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kadınlar için kirpikler en önemli ayrıntılardan biridir. Kirpikler ne kadar dolgun ve uzun gözükürse, güzelliğin biraz daha vurgulanması sağlanır. İşte piyasadaki pahalı ürünlere yönelmeden kendi başınıza evde kirpikleri uzatmanın yolları ;

Kirpikleri Tarayın

Kirpikleri düzenli olarak taramak kan akışının hızlanması için önerilen yollardan biridir. Aynı zamanda daha uzun kirpik görüntüsünün de ortaya çıkmasını sağlar. Bunun için maskara fırçasından yardım alarak her gün beş dakikalık bir süre boyunca kirpikleri taramaya özen gösterin. Eğer maskaranın tüpüne biraz E vitamini damlatırsanız, daha etkili bir uygulamanın ortaya çıkmasını sağlarsınız.

Hint Yağı

Pek çok yol için kullanılan Hint yağı, kirpiklerin daha sağlıklı bir şekilde tutulmasına neden oluyor. Bunun için Hint yağını her gün boyunca uygulamanızda yarar var. Maskara fırçasına veya parmağa damlattığınız yağı, kirpiklere düzgün bir şekilde uygulayın. Uykudan önce bu yöntemi yapmanız daha iyi olur. Bu süre zarfında etkilerini de daha iyi bir şekilde hissetmiş olursunuz. Dilerseniz zeytinyağı ile birlikte karıştırarak da bunu uygulayabilirsiniz.

Yumurta Maskesi

Kısa sürede kirpikleri uzatmak için kullanmanız gereken diğer yöntemlerden biri yumurta maskesidir. Yumurta kirpiklerin güçlenmesine neden olan B vitamini açısından oldukça zengindir. Eğer kirpik dökülmesi gibi sorunlarla karşı karşıya gelmekten şikayetçiyseniz, yumurta tam da aradığınız cinsten olacaktır. 1 adet yumurta, vazelin ve bir miktardaki gliserini bir karışım haline getirin. Yapmış olduğunuz bu karışımı hafif bir şekilde kirpiklere uygulayın. Hemen ardından bol su ile birlikte bu karışımın kirpiklerden arındırılmasını sağlayın. Tabi uygulamanın etkilerini görebilmek için, birkaç ay boyunca devamlı olarak tekrar etmeniz gerekir. Bunun için haftada sadece üç kez bu işlemi yapmaya özen gösterin.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı kirpikleri uzatma ve gürleştirmenin yanı sıra saçlarınızı da gürleştirme noktasında etki edecektir. Hindistan cevizi yağıyla kirpikleriniz beslendiğinden kaynaklı güçlenecek ve saçlarınız daha güçlü uzayacak . Ayrıca göz kapaklarınızda var olan veya  kirpiklerinizde bulunan mantar enfeksiyonlarının ortadan kaldırabilecek bir anti-bakteriyeldir.

Hindistan Cevizi Yağı Kirpik Uzatan Kür Malzemeleri ;

Hindistan cevizi yağı olan kirpik uzatma kürünün uygulanışı oldukça kolaydı ;

2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağını küçük bir kaba aktarın. Hindistan cevizi yağının içine 1 veya 2 damla lavanta esansiyel yağı koyalım.  Lavanta esansiyel yağını ve hindistan cevizi yağını iyice karıştıralım. Uygulamanın hazırlanışı bu kadar kolay.Makyajınızdan arındırdığınız yüzünüzü yıkayın. Hazırladığımız kürü temiz bir maskara fırçası yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Bu uygulamayı 4-5 hafta süresince uyguladığınızda değişikliği fark edeceksiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*