Ağda Yaparken Acımaması İçin Ne Yapmalı?

 

Ağda Yaparken Acımaması İçin Ne YapmalıSiz değerli okurlar için ağda yaparken acımaması için ne yapmalı hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda ağda ne zaman yapılması, ağdadan korkuyorsanız ne yapmalısınız, ağda yaparken neye dikkat etmeliyiz gibi sorulara cevaplar aradım. Ağda acısı her kadının ortak sorunu arasındadır. Düzenli olarak tekrar etmesi gereken ağda işlemi, en çokta acısız ağda nasıl yapılır sorusunu akıllara getiriyor. İşte ağdayı daha acısız şekilde tamamlamanızı sağlayacak tüyolar:

 

Regl Sonrası Dönemde Ağda Yapın

 

Ağda yaparken daha az acı hissetmek için, regl sonrası dönemde ağdanın yapılması daha iyi olacaktır. Bu dönemlerde hormonların da etkisiyle birlikte tüyler daha az acırken, çıkışları da daha yavaş olacaktır. Bu nedenle ağda için en doğru zaman regl sonrasından bir hafta sonrasını tercih edebilirsiniz.

Ağda Sırasında Başka Yere Odaklanın

 

Psikolojik olarak kendinizi ağdaya hazırlamanız çok önemlidir. Eğer gerçekten ağdadan korkuyorsanız, o zaman ağda sırasında dikkatinizi dağıtacak şeyleri takip edebilirsiniz. Örneğin en sevdiğiniz diziyi açabilir veya kitap okuyabilirsiniz. Bu sırada zihniniz başka yere odaklandığı için, ağdanın ne zaman bittiğini anlamanız bile zor olacaktır.

Doğru Şekilde Nefes Alın

Ağda yaparken doğru bir şekilde nefes alıp vermeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu sayede acı hissiniz biraz daha az olacaktır. Ağdayı çekmeden önce derin bir nefes almalısınız. Tam çektikten sonra da aldığınız nefesi bırakın. Bu yöntemin şaşırtıcı sonuçlarını hemen fark edeceksiniz.

Pudra Uygulayın

Ağda yapılan yere buz kompres yapmak gibi, pudra sürmekte ağdanın acısını azaltacak şeyler arasındadır. Bu etkili yöntemi ağdayı çektikten hemen sonra yapmanız gerekir.

Ağda Öncesi Duş Alın

Duşun vücudu rahatlatıcı ve dinlendirici bir etkisiyle bizim her zaman yanımızda yardımcı bir uygulamadır. Eğer ağda yüzünden biraz gerginlik yaşıyorsanız, ağda uygulaması yapmadan önce bir duş almanız doğru olacaktır. Böylelikle uygulama sırasında çektiğiniz acıları da biraz daha hafifletmiş olursunuz. Özellikle cildi ferahlatacak türden duş jellerini kullanmanızı öneririz. Bu sayede cildiniz daha çok rahatlamış ve nefes almış olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*