Boğaz Ağrısından Kurtulmak İçin Yöntemler

Boğaz Ağrısından Kurtulmak İçin YöntemlerSiz değerli okurlar için boğaz ağrısından kurtulmak için yöntemler hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda boğaz ağrısı neden olur, boğaz ağrısına ne iyi gelir, boğaz ağrısı tedavisi, boğaz ağrısı geçirme yöntemleri nelerdir gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar dilerim.Boğaz ağrısı çoğu kişinin en çok şikayet ettiği konulardan biridir. Aslında boğaz ağrısından kurtulmak adına, evinizde de basit yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemler boğaz ağrısı için anında etkisini gösterecek şeylerden olacaktır.

Boğaz Ağrısı

Boğazda ağrı hissettiğinizde temel neden; boğazınızın iç yüzeyini kaplayan mukoza dokusundan kaynaklanır. Boğazımızın karşı karşıya kaldığı hastalığa yol açan ya da tahrişe neden olan etkenler, mukozada şişliğe ve “enflamasyon” adı verilen özel bir duruma sebep olur. Bu durum, karşılaşılan olayın şiddetiyle orantılı biçimde boğaz ağrısına yol açar. Bu ağrı sadece yutkunurken ya da konuşurken olabileceği gibi süreklilik de arz edebilir.

Tuzlu Su İle Gargara

Tuzun boğazın içinde bulunan tahrişleri onarıcı özelliği vardır. Aynı zamanda bakterilerin temizlenmesini de sağlar. Her gün boyunca tuzlu su ile gargara yaparsanız, boğaz ağrılarından da eser kalmadığını fark edeceksiniz.

Tarçın

Doğal bir antioksidan olan tarçın, boğaz ağrısını kesmek için birebirdir. Bunun yanında sinüsler içinde etkili olan doğal çözümlerden biridir. Nefes alıp vermekten yana sıkıntılarınız bulunuyorsa, su ile birlikte tarçın kullanmanız yeterli olacak.

Zencefil Suyu

Öte yandan zencefilde balgam söktürmek açısından kullanılan bitkilerden biri olarak biliniyor. Oksijen akışını artıran zencefil suyu, bu sayede daha rahat nefes alıp vermenizi sağlar. Bu yöntemi de balla birlikte kullanmanız yeterli olacaktır.

Karanfil

Karanfilin içinde bulunan öjenol bileşeni boğazdaki yanmayı tamamen sona erdiriyor. Aynı zamanda bu bileşen boğaz ağrıları içinde eşsiz sonuçlar ortaya çıkarıyor. Kolay tüketilebilir olması sayesinde yanınızda taşıdığınız karanfili boğaz ağrısı çektiğiniz sırada çiğneyerek tüketebilirsiniz.

Meyan Kökü

Meyan kökünün de bu konuda şaşırtıcı sonuçlar getirdiği biliniyor. Balgam sökücü görevi gören meyan kökü, balgamın sıvı halde atılmasına yardımcı oluyor. Bunu kullanabilmek için 3 bardak su ile birlikte tüketmelisiniz.

Adaçayı

Adaçayının sağlık için etkisi oldukça fazladır. Kolay yoldan sağlık sorunlarını geçirmek isteyenler için ideal bir bitki çayıdır. Özellikle hastalık zamanlarında boğaz ağrılarını gidermek için yapılacaklar arasında ilk sıralarda yer alır. Sizlerde bu soruna hem bol şifalı, hem de lezzetli bir çözüm getirmek isterseniz adaçayını günde iki kez tüketmeye özen göstermelisiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*