Cildi Ölü Derilerden Arındırmak

Cildi Ölü Derilerden ArındırmakSiz değerli okurlar için cildi ölü derilerden arındırmak hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda cildi ölü derilerden arındırma yöntemleri nelerdir, peeling yoluyla cildi ölü derilerden arındırmak, ciltte ki ölü derilerden kurtulmak, ölü deriler nasıl ciltten atılır gibi sorulara cevaplar aradım. Ciltte her zaman ölü deriler oluşur. Yani dün tamamen temizlediğinizi düşündüğünüz andan itibaren bugün vücudumuz yeni ölü deriler üretir. Sadece tamamen gözeneklerin kapanmaması için bu ölü deriler zaman zaman ciltten atmak gerekebilir. İyi okumalar dilerim.

Cildi Peeling Yardımıyla Temizleme

Düzenli şekilde yapılan peeling, cildin pul pul dökülmesine neden olan ölü derinin ortadan kalkmasını sağlar. Bu sayede pürüzsüz bir cilt elde edebilir, cildin tazeleCildi Peeling Yardımıyla Temizlemenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda cildin dokusunun güçlenmesine neden olacak bu işlem, temizlik açısından da oldukça iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kimyasal içermeyen bu yöntemler, güvenli ve etkili bir uygulama arayanlar için idealdir.  İşte evde peeling yapmanız için kullanabileceğiniz yöntemler:

  • esmer şeker ile peeling
  • deniz tuzu ile peeling
  • badem peelingi

Doğal Peeling Esmer Şeker

Esmer şekerden yararlanarak daha canlı ve taze bir cilt yapısı elde edebilirsiniz. Bunun için bal ve esmer şekeri bir karışım haline getirin. İyi bir kıvam elde ettikten sonra bunun içine toz jelatin ve sıcak su ekleyin. 10 dakika beklettiğiniz bu karışımı daha sonra dairesel hareketlerle birlikte yüzünüze hafif bir şekilde uygulayın. 15 dakika yüzde beklettikten sonra, ılık su kullanarak yüzünüzden bu karışımın arındırılmasını sağlayın. Bu uygulamayı iki haftada bir kez uygulayarak, daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Deniz Tuzu

Deniz tuzunun oldukça güçlü bir etkisi vardır. Sert bir madde olan deniz tuzu, aynı zamanda ayaklar içinde oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarır. Bunu peeling olarak kullanmanız için yapmanız gereken işlem son derece basittir. Bir kaseyi alarak içine biraz deniz tuzuyla su eklemeli ve ardından iyi bir kıvam elde edene kadar karıştırmalısınız. Karışım iyi bir hal aldıktan sonra, yüze masaj tekniğini kullanarak bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Badem

Cilt ürünlerinin içeriğinde sıklıkla kullanılan badem, daha yumuşak ve canlı bir cilt yapısını elde etmenin en kolay halidir. Bademi bir gece önceden su dolu bir kasede bekleterek, sabah kalktığınızda yüze uygulayın. Bu yöntemin sayesinde evde cildi ölü deriden arındırmak için harika sonuçlar alabilirsiniz.

Karbonat ve Aloe Vera Maskesi

Aloe vera ve karbonat birbiriyle karıştırıldığı taktirde ev yapımı deri dökücü küre sahip olabilirsiniz. Yeterli oranda aloe vera jölesi ya da suyu ve 1 yemek kaşığı karbonatı ekleyerek yumuşak bir macun elde etmiş olacaksınız. Eğer karışımımız jelleşme olmazsa, bir miktar kabartma tozu da yardımınıza yetişebilir. Paketlenmiş ya da taze aloe vera tercih edebilirsiniz. Karışımı yüzünüze dairesel hareketlerle 1-2 dakika süresince nazikçe masaj uygulaması gerçekleştirin. Daha sonra yüzünüzü durulayın ve nemlendirici kullanın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*