Cildin Rahatlamasını Sağlayan Maskeler

Cildin Rahatlamasını Sağlayan MaskelerCilt bakımı her zaman ihtiyacımız olan tazeliği kazandırma yöntemidir. Cildin rahatlaması ve tazelenmesi için belli maske uygulamaları bulunmaktadır. Yazımda da cildi rahatlatan cilt maskeleri nelerdir, nasıl kullanılır, cilde etkileri nelerdir gibi sorulara cevaplar aradım. Cilt maskesi uygulamaları her probleme göre farklılık göstermektedir. Yani sivilce problemine uygulanan cilt maskeleri nemlendirme amaçlı uygulanan maskelerden farklılık gösterir. Aynı zamanda bu maske uygulamalarını evde doğal malzemelerle hazırlamaya özen gösterin. Piyasada satılan ürünler çok da sağlıklı değildir.İyi okumalar dilerim.

Cildi Rahatlatan Maskeler

Cildin yorgun görüntüsünün altında pek çok neden vardır. Özellikle az uyuma, stres, yetersiz bakım gibi nedenler cildin ekstra olarak sağlıksız gözükmesine neden olabilir. Evinizde rahatlıkla uygulayacağınız cilt bakım maskeleri yorgunluğun ortadan kalkmasını sağlar. İşte birkaç adımda rahatlıkla yapabileceğiniz maske tarifleri:

  • bal ve kahve maskesi
  • gül ve çilek maskesi
  • yeşil çay için
  • mango tüketin

Bal ve Kahve MaskesiBal ve Kahve Maskesi

Bu yöntemi kullanarak cildin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda cildin en büyük ihtiyaçlarından biri olan nemi de kısa yoldan bu maskeyle yapacaksınız. Bu maskeyi yapmak için bunları bir karışım haline getirerek yüze uygulamanız gerekir. Karışımın etkisini arttırabilmek için, içine biraz zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Bu sayede cildin parlamasına da neden olabilirsiniz.

Gül ve Çilek Maskesi

Güneşe karşı hassas bir cilt yapınız varsa bu maske tam da aradığınız cinsten olacaktır. Kısa zamanda harika sonuçlar almanıza neden olacak bu maske, çilek ve gülden yapılır. Bir miktar gülü öğüterek bir toz kıvamı haline getirin. Daha sonra bu karışımı tüm yüzünüze yedirerek bir süre boyunca bekletin. Bir süreden sonra yüzünüzü ılık suyla durulayarak karışımın tamamen yüzünüzden çıkmasını sağlayın. Eğer gül yaprağı bulamadıysanız, bunun yerine gül suyu kullanabilirsiniz.

Yeşil Çay

Hasarlı cilt görüntüsünü ortadan kaldırmak için kullanacağınız bu yöntem etkili bir güzelliğin ortaya çıkması için idealdir. Bunun yanında yağın giderilmesi içinde iyi sonuçlar verir. Eğer yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, yeşil çayla birlikte cilde maske yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun yanında cildin kısa yoldan beslenmesini de sağlayacaksınız.

Mango

Antioksidan açısından çok güçlü olan mango, cildin özlediği sağlığın geri kazandırılması için ideal olacaktır. Toksinlerden arınmış bir cildin ortaya çıkmasına neden olan mango, yumuşak bir görüntü sağlamasıyla da kadınların yeni tercihleri arasında yer alıyor.

Yukarıdaki yazımız umarım sizlerin işine yaramıştır. Cilt bakımı hakkına daha fazla bilgi almak adına aşağıdaki yazılarımıza da bakabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Hindistan Cevizi Yağı Cilt

Evde Mükemmel Bir Cilt İçin Bakım

Cilt Gözeneklerini Temizleme

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*