Cilt Gözeneklerini Temizleme

Cilt Gözeneklerini TemizlemeSiz değerli berceste.org okurları lütfen dikkatinizi bu yazıya çevirin. Cilt gözeneklerinin kapanması oldukça problemli bir hal alabilir. Cilt gözenekleri belli sebeplerden kaynaklı tıkanabiliyor. Bu tıkanıklıkları temizleme noktasında bir yazı hazırladım. Yazımda ayrıca cilt gözenekleri nasıl temizlenir, cilt gözenekleri boşaltma, cilt gözeneklerini temizleme yöntemleri, gözenekleri nasıl temizlerim gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar.

Cilt Gözenekleri Temizleme

Ciltte bulunan gözenekler daha pürüzsüz bir cildin önündeki en büyük engeldir. Ciltte iyi bir görünüm elde etmek için bunlardan kesinlikle kurtulmak gerekir. İşte cilt gözeneklerini bitirmenizi sağlayacak o yöntemler:

  • peeling
  • makyajı temizleyin
  • güneşten kendinizi sakının
  • buhar banyosuyla temizleme

Peeling YapınPeeling Yapın

Cilt yeterince iyi temizlenmediğinde gözeneklerin görülme sıklığı biraz daha fazlalaşır. Zamanla biriken kirler ciltte daha kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilir. Peeling yapmak bu sorunun ortadan kaldırılmasını sağlarken, cildin kısa yoldan nefes almasına neden olacaktır. Ciltteki gözenekleri temizlemek için ister evinizde doğal yöntemlerde bir peeling hazırlayabilir, isterseniz de profesyonellerden yardım alabilirsiniz.

Mutlaka Makyajı Temizleyin

Gün boyunca dolaştığınız makyajı eve geldiğinizde de temizlemekten kaçınırsanız, gözeneklerin ortaya çıkması yüksek bir ihtimaldir. Bu sorunu bitirebilmek için cildinizin sürekli olarak temiz tutulması gerçeğini unutmamalısınız. Herhangi bir makyajı yapmasanız bile, hava kirliliğine bağlı olarak cilt kirlenebilir. Bu sebeple cildi düzenli olarak temizlemeniz gerekir.

Güneşten Korunun

Güneş, cildin en büyük düşmanları arasındadır. Gözeneklerden tamamen kurtulmak adına, güneşe karşı biraz daha temkinli davranmanız gerekir. Yaz kış demeden cildin güneşten korunması adına güneş kremlerinden yararlanmanızı öneririz. Bu sayede cildin bu etkiden korunarak daha sağlıklı bir görüntü çizeceğinden emin olabilirsiniz. Tabi cilt tipine uygun olarak bir seçim yapmanız daha iyi olacaktır.

Buhar Banyosu İle Gelen Sağlık

Kolay yoldan gözenekleri temizlemek için kullanılan bahar banyosu, cildine sağlığı getirmek isteyenler için ideal olacaktır. Gözeneklerin tıkanmasına neden olan yağ ve kirlerden bu şekilde çok rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. Evde bir çaydanlığın içine bir miktar su koyarak bir süre boyunca kaynatın. Eğer dilerseniz bu suyun içine lavanta, nane ve gül yaprağı gibi seçeneklerde ekleyerek daha hoş kokulu bir karışım elde edebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*