Daha Sağlıklı Evler İçin

Daha Sağlıklı Evler İçinSiz değerli okurlar için daha sağlıklı evler için hakkında bir yazı hazırladım. Esasında ilk baktığınızda başlık anlaşılmıyor fakat anlatmak istediğim sağlıklı yaşam koşullarını evimizde sağlama meselesi. Yani hangi durumlarda ve ne yaparsak evimiz daha sağlıklı bir ortama dönüşür sorusu esas sorumuz olarak karşımızda. Bu sorunun yanında evdeki eşyaların etkisi nedir, sağlıklı bir yaşam için evimizi nasıl düzenlemeliyiz, nasıl bir evde oturmalıyız, evimizin konumu nasıl olmalıdır gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar dilerim.

Sağlıklı Ev ve Yaşam

Evinizi görsel olarak çok memnun edici bir şekilde dizayn etmiş olabilirsiniz. Ama yüzde yüz sağlıklı tasarlandığından emin olmanız zordur. Yani esasında havadar olmayan fakat mükemmel döşenmiş ev sağlıklı değildir. Bu genel bir perspektif içerir. Yani sağlıklı yaşam koşullarını evde sağlamak estetik noktada elbette bir etki sağlar fakat her şey estetik değildir. İşte bu adımları görmenizi sağlayan evi daha sağlıklı yapacak tasarım fikirleri:

Fazla Eşyadan Kaçının

Sağlıklı ev dekorasyonu için fazla eşyadan kaçınmanız önerilir. Eşyalar en büyük toz kaynaklarından biridir. Odaları eşyalarla çok fazla şekilde doldurmanız toz açısından sıkıntılı zamanlar yaşamanıza neden olabilir. Eşyalar her ne kadar önemli de olsa, odalarda mutlaka boşluk bırakmak daha önemlidir. Bu sayede daha ferah ve temiz bir yaşama alanı elde etmiş olursunuz. Evinizi sağlıklı bir şekilde tasarlayabilmek adına bu adımı mutlaka uygulamalısınız.

Gün Işığı Almalı

Bazı kişiler yanlış dekorasyon fikirleri yüzünden gün ışığından mahrum kalarak yaşıyor. Ama gün ışığının hayati bir önemi olduğundan bu adımı atlamanız sıkıntılı bir sürecin içine girmenize neden olabilir. D vitamini, vücut için gerekli olan hormonlar, uyku düzeni gibi pek çok şeyi sağlayan şeyde aslında gün ışığıdır. Bu nedenle gün ışığını engelleyecek tasarım düzeninden kaçınmanız gerekiyor.

Ergonomik Mobilyalar

Mobilya seçimi sırasında görselliğin genel olarak ön plana alındığını görürüz. Sadece görünümünden etkilendiğiniz mobilyaları satın almanız, bir süre sonra pişmanlık yaşamanıza neden olabilir. Mobilya satın alırken özellikle konforu ve sağlığına dikkat etmeniz önemlidir. Bu nedenle alışveriş sırasında bir süre boyunca eşyayı denemenizde fayda var. Sadece güzel olduğu için bir eşyayı satın almanız sadece bütçenize alacağınız bir zarar olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu oldukça önemli bir konudur. Hayatımızın büyük bir çoğunluğu yatak odalarında geçtiği için, tasarımına da dikkat etmek gerekir. Gün ışığı alan odalar, ferah bir mobilya seçimi, sade tasarım daha iyi bir uyku için gerekli olan şeyler arasındadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*