Daha Şık Bir Ev Ortamı İçin Öneriler

Daha Şık Bir Ev Ortamı İçin ÖnerilerSiz değerli okurlar için daha şık bir ev ortamı için öneriler hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda ev ortamının dizaynı hakkında detaylı bir çalışma gerçekleştirdim. Ev dekorasyon ve dizaynı oldukça önemlidir. Bu nokta da ev dekorasyonu nasıl yapılır, evde renk uyumu, ev dekorasyon hileleri nelerdir, evde var olan eşyaların düzenini neye göre yapmalıyız gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar.

Ev Dekorasyonu

Daha şık bir ortam elde etmek için çok büyük bir masraf yapmaya gerek yoktur. Bazı dekorasyon hileleri üzerinden de hayalinizdeki görüntünün ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.Ev dekorasyon önerileri;

  • Renk uyumuna dikkat
  • Perdelere özen gösterin
  • Kargaşadan ve aksesuarlardan uzak durum
  • Halıları evin genel haline uygun alın

Renk Uyumuna Dikkat

Renk karmaşası oluşturmanız hoş olmayan bir duruma neden olabilir. Bunun yerine ana renklerden bir renge yönelmeniz daha doğru olacaktır. Bu rengin yanında ara renkleri de kullanabilir ve bu sayede daha dengeli bir ortamı oluşturabilirsiniz.

Perdelere Özen Göstermeli

Perdeler küçük ayrıntılar gibi gözükse de, odaların şıklığını tamamlayan eşyalardan biridir. Bu seçimi yaparken kendi tarzınızı da göz önüne alarak bir seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda kumaşın kaliteli olmasına da özen göstermeniz gerekir. Perdenin tarzıyla ortamın biraz daha hareketli olmasına neden olabilirsiniz.

Halı Boyutuna Dikkat

Halı olmazsa olmaz ürünlerden biri olarak kabul ediliyor. Ama halı seçiminde desenler kadar boyuta da aynı önemi vermeniz gerekir. Halıyı biraz daha büyük şekilde seçmeniz, odanızın daha geniş olduğu algısını yaratacaktır. Bunun yanında sade renklerden yana yaptığınız bir seçim, ferah bir görüntüyü ortaya çıkarır.

Yorucu Aksesuarlardan Kurtulun

Sevdiklerinizden gelen bazı aksesuarları yaşam alanlarında kullanmak isteyebilirsiniz. Belki de dekorasyona uymayacak bu aksesuarlar daha yorucu bir görüntünün oluşmasına neden olacaktır. Aksesuar seçimi konusunda mobilyaları dikkate almanız gerekir. Görsel açıdan bütünlüğü bozacak eşyalardan mümkün olduğu kadar kaçınmalısınız.

Lambader Kullanın

Bazı aydınlatma çeşitleri odaların daha ferah gözükmesine neden olurken, lüks bir görüntüyü kısa yoldan ortaya çıkarır. Lambader modelleri de bunlar arasındadır. Tarzınızı bu şekilde yaparsanız, odanın şıklığını biraz daha arttırabilirsiniz. Bu seçimi yaparken biraz daha iddialı olmanız önerilir. Bu sayede daha dikkat çekici bir alan yaratmış olacaksınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*