Daha Yaşlı Gösteren Trendler

Daha Yaşlı Gösteren TrendlerBugünlerde bazı trendler sizi yaşlı ve olgun gösteriyor. Bu kimileri için bile isteye yaparken bazı insanlar kendilerine bunları estetik açıdan beğendiği için kendilerine yapıyorlar. Yani bu bir moda akımı olarak da tercih edilebiliyor aynı zamanda tek tek giyim ve kıyafetlerin trend olmasıyla da tercih edilebiliyor.Yaşlı görünmek bugünlerde trend olmuş durumda. Evet yanlış duymadınız yaşlı görünmek bugün moda olmuş durumda. Yani birileri genç görünmeye çalışırken, genç görünmek için servetler harcarken bunun uğruna bıçak altına yatıp estetik ameliyatlar geçirirken birileri de olduğundan daha yaşlı ve olgun gözükmeyi havalı görüyor ve beğeniyor. Bunun temelini, niçinini, psikolojisini incelemeyeceğiz tabi ki.

Önemli olan şu bunları fark etmeden bir hata olarak mı yapıyoruz yoksa bunu o moda akımına uyarak mı yapıyoruz. Maalesef çoğu kişi bunu o modanın içine dahil olmadan hatta dahil olmak istemeden bir parçası oluyor.

Yaşlı Gösteren Trendler

Bazen modanın gerektirdiği gibi hareket ederken bilmeden yaşınızın biraz daha yaşlı gözükmesine neden olabilirsiniz. Kadınların sıklıkla yaptığı bu hatalardan mutlaka uzak durmanız yaşınızı arttırmamak açısından idealdir. İşte günlük hayatta sıklıkla yapılan en büyük trend hataları:

  • retro gözlükler
  • gri saç
  • büyük hırka
  • anne tarzı kotlar
  • soluk renkler

Retro Gözlükler

Retro gözlük modellerini seviyor olabilirsiniz, hatta yüzünüze tam olarak oturduğundan emin de olabilirsiniz. Ama bu gözlüklerin tahmin edemediğiniz şekilde bazı dezavantajları vardır. Daha olgun gözükmenize neden olan bu gözlükler, ne yazık ki gençlere göre pek değildir. Bunun yerine çerçeveden yapılmış sade tipli gözlükleri kullanmanız daha iyi bir fikir olur.

Gri Saç

Son yılların yükselen trendi gri saç, olduğunuzdan daha yaşlı gözükmenize neden olabilir. Genellikle yaşlılığı temsil eden bu saç rengi, bu nedenle ısrarla kaçınmanız gereken alternatiflerden biridir. Sadece moda diye bu akıma kapılmanız gereksiz şekilde yaşınızın daha büyük gözükmesine sebep olabilir bizden söylemesi.

Büyük Hırkalar

Havaların soğumasıyla birlikte ön plana çıkan büyük hırkalar yaşlı gösteren kıyafetler arasında belki de en bilindiğidir. Hantal yapıya sahip olan bu hırka modelleri, pekte hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Formun olduğundan daha iri gözükmesine neden olurken, yaşınızın da artmasına neden olacaktır.

Anne Tarzı Kotlar

90’ların sevilen kıyafetlerinden biri de anne tarzı kotlardı. Şimdilerde tekrardan gündeme gelen bu kot modelleri, yaşlı gözükmeye neden olacak seçeneklerden biridir.

Soluk Renkler

Kıyafet tarzları kadar renklerde genç veya yaşlı gözükmenize sebep olabilir. Özellikle bu alanda dikkat etmeniz gereken şey, daha canlı ve trend renklere yönelmenizdir. Soluk ve cansız renkler pekte istemediğiniz sonuçları ortaya çıkarabilir. Bunun yerine daha dinamik renkleri tercih etmeniz daha sağlıklı bir karar olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*