Doğal Yoldan Saçlar Nasıl Açılır?

Bazı kadınlar saç rengini açmak için kimyasal yöntemler yerine tercihini daha çok doğal yollardan yapmak istiyor. Bunlar sayesinde renk açıcıların saça verdiği zararları da tamamen ortadan kaldırmış oluyorlar. İşte saçlarınızın rengini açmayı sağlayacak o yöntemler:

C Vitamini:

C vitamini saçı en etkili şekilde açan şeyler arasındadır. Bu yöntemi kolay ve hızlı adımlarla bitirebilir ve saçlarınızın eski görüntüsünden çok daha farklı gözükmesini sağlayabilirsiniz.  C vitamini tabletlerini ezerek şampuanın içine karıştırın. Bu şampuanla saçları yıkadığınızda, renklerinin açıldığını fark edeceksiniz.

Sirke:

Saçları yıkarken ürün seçimine dikkat etmeniz gerekir. Özellikle içinde sülfat ve paraben içermeyen ürünleri tercih etmelisiniz. Saçları bu şekilde yıkadıktan sonra, durulama suyuna da biraz sirke ilave edin. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde yaparsanız, saçların renginin de açıldığını görürsünüz.

Çay:

Kahvaltıdan artmış olan çayı, doğal yoldan saç rengi açmak için kullanabilirsiniz. Demlenmiş çayı saçlarınıza düzgün bir şekilde yedirerek bu şekilde 15 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra da bu karışımı bol su yardımıyla saçınızdan temizleyin. Uygulamayı her hafta uygularsanız, istediğiniz sonuçları daha iyi bir şekilde görebilirsiniz.

Karbonat:

Saçları açmak için papatya yöntemi kadar etkili olan bir yöntemdir. Saçları ıslatarak 1 tatlı kaşığı karbonatı ıslattığınız saçların üzerine iyice yedirin. Bu işlem sayesinde saçların hem daha iyi temizlenmesini sağlarken, hem de renklerinizin daha açık olmasını sağlayabilirsiniz.

Bal ve Zeytinyağı:

Bal ve zeytinyağı maskesi sayesinde saçların 3 ton kadar açabilirsiniz. Bunun için balı ve zeytinyağını bir karışım haline getirerek, saçlarınıza eşit miktarda uygulayın. Ardından 45 dakika kadar bekleterek, bol ılık suyla saçınızı durulayın. Sonuç vermesi adına bu uygulamayı haftada iki kez boyunca uygulayın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*