Doğal Yoldan Saçlar Nasıl Açılır?

Doğal Yoldan Saçlar Nasıl AçılırSiz değerli berceste.org okurları için doğal yoldan saçlar nasıl açılır sorusuna dair bir yazı hazırladım. Tüm kadınlar belli zamanlarda ve süreçlerde saç renklerini değiştirmek isterler. Bu değişiklik ihtiyacını doğal yollardan karşılamak mümkün. Saç renginizi değiştirmek istiyorsanız saçlarınızı açmak size doğal yoldan bir çözüm anlamına gelmektedir. Tabi ki bu saç açma uygulamalarını tercih edenler de var etmeyenler de var. Bu uygulamayı gerçekleştirdiğinizde önemli olan doğal yollardan yapılıp yapılmaması. Saçlarımızı boyamamak yani kimyasal uygulamamak için saç açma yöntemini kullanırken kimyasal kullanmak anlamsızdır. Doğal yollardan saç açma yöntemlerini incelediğim yazıma haydi okuyalım. İyi okumalar.

Saç Rengi Açma

Bazı kadınlar saç rengini açmak için kimyasal yöntemler yerine tercihini daha çok doğal yollardan yapmak istiyor. Bunlar sayesinde renk açıcıların saça verdiği zararları da tamamen ortadan kaldırmış oluyorlar. İşte saçlarınızın rengini açmayı sağlayacak o yöntemler:

C Vitamini

C vitamini saçı en etkili şekilde açan şeyler arasındadır. Bu yöntemi kolay ve hızlı adımlarla bitirebilir ve saçlarınızın eski görüntüsünden çok daha farklı gözükmesini sağlayabilirsiniz.  C vitamini tabletlerini ezerek şampuanın içine karıştırın. Bu şampuanla saçları yıkadığınızda, renklerinin açıldığını fark edeceksiniz.

Sirke

Saçları yıkarken ürün seçimine dikkat etmeniz gerekir. Özellikle içinde sülfat ve paraben içermeyen ürünleri tercih etmelisiniz. Saçları bu şekilde yıkadıktan sonra, durulama suyuna da biraz sirke ilave edin. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde yaparsanız, saçların renginin de açıldığını görürsünüz.

Çay

Kahvaltıdan artmış olan çayı, doğal yoldan saç rengi açmak için kullanabilirsiniz. Demlenmiş çayı saçlarınıza düzgün bir şekilde yedirerek bu şekilde 15 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra da bu karışımı bol su yardımıyla saçınızdan temizleyin. Uygulamayı her hafta uygularsanız, istediğiniz sonuçları daha iyi bir şekilde görebilirsiniz.

Karbonat

Saçları açmak için papatya yöntemi kadar etkili olan bir yöntemdir. Saçları ıslatarak 1 tatlı kaşığı karbonatı ıslattığınız saçların üzerine iyice yedirin. Bu işlem sayesinde saçların hem daha iyi temizlenmesini sağlarken, hem de renklerinizin daha açık olmasını sağlayabilirsiniz.

Bal ve Zeytinyağı

Bal ve zeytinyağı maskesi sayesinde saçların 3 ton kadar açabilirsiniz. Bunun için balı ve zeytinyağını bir karışım haline getirerek, saçlarınıza eşit miktarda uygulayın. Ardından 45 dakika kadar bekleterek, bol ılık suyla saçınızı durulayın. Sonuç vermesi adına bu uygulamayı haftada iki kez boyunca uygulayın.

Yazımın sonuna gelirken bir toparlama yapmak istiyorum. Saçların rengini açmak doğal yollarla uygulanabilir. Peki hangi doğal uygulama ve kürler saçları açmada etkilidir bunları inceledim ve aktarımını yaptım. Saçları açmak bir süreç gerektiren iştir. Fakat sonunda yaşana değişim hoşunuza gidecektir. Sağlıklı günler.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*