E Vitamini Yağı Cilt Bakımı

E vitamini yağı olarak bilinse de genelde saf E vitamini olarak değil, E vitaminli yağ olarak karşımıza çıkmaktadır çünkü ancak bu şekilde cilde uygulanabilir. Yani bu yağı alırken bu hususa dikkat etmeniz gerekir. Bu makalede özellikle cildiniz için antitoksidan özelliği taşıyan bu mucizevi yağımız hakkında bilgiler vereceğiz.  Umarım sizlerde yararlanırsınız.

E Vitamini Yağı 

E Vitamini YağıE Vitamini yağı organik veya sentetik E Vitamini içeren özel bir üründür . Ancak, bir kapsül yerine, çoğu vitamin gibi, E vitamini yağı genellikle daha çok tercih edilir ve ufak 10-30 ml arası şişelerde satılır. Çok yapışkan ve viskoz olacak şekilde% 100 E vitamini değildir. E Vitamini yağı, diğer bileşenleri de içerir ve sıklıkla, topikal uygulama ve ek sağlık yararları için doğru viskoziteyi sağlamak için hindistan cevizi yağı gibi diğer yağlarla karıştırılır.

Bu yağ iç tüketim için değildir, sadece topikal kullanım içindir. E Vitamini yağı satan birçok marka bulunmaktadır, bu yüzden en iyisini bulmak zor olabilir. Bunların çoğu oldukça benzerdir ve seçiminiz firmanın dolgu ve bağlayıcı olarak kullandığı şeye bağlı olmalıdır, yani ekstralara.  E vitamini yağının en büyük faydaları arasında cilt bakımı, çatlakların önlenmesi, yara izleri ve kas spazmları geçirmesi bulunur. Ayrıca güneş yanığı ve çatlamış dudakların tedavisinde de yardımcı olur .

E Vitaminli Yağ ile Cilt Bakımı 

 • Kullanılabilir E vitamini formundaki alfa-tokoferol, doğada antioksidan olup, cilt ve yüzdeki oksidatif strese karşı yardımcı olabileceği anlamına gelir ; bu kırışıklıkları önlemeye yardımcı olabilir yaşlılık lekeleri  ve diğer cilt lekelerine de yardımcı olur. Bunu yaparken ayrıca cildin elastikiyetini artırır.
 • Bu yağı hamilelik veya dramatik kilo değişiminden sonra çatlak izlerine  uygularsanız , görünümü azaltır ve cildin rengini yumuşatırsınız.
 • Bu yağın yatıştırıcı ve iyileştirici özelliği, kasların ya da vücudun gergin bölümlerine uygulandığında kas spazmlarını yatıştırır.
 • Yaralanmalardan, akne veya yanıklardan kaynaklanan vücudun üzerindeki yaraların görünümünü azaltmak, birçok insan için ortak bir istektir ve E vitamini , cildin rengini ve dokusunu normalleştirebilir ve aynı zamanda cilt hücrelerinin iyileşmesini ve yeniden büyümesini uyarır.
 • Bu vitamin yağı mükemmel bir nemlendiricidir ve anti- inflamatuardır , bu nedenle güneş yanığına uygulamak, ısı ve rahatsızlığı geçirir ve aynı zamanda çaresizce ihtiyaç duyulan cilt hücrelerine nemi verir.
 • Birkaç damla çatlamış dudaklara  e vitamini yağı kullanmak, onları daha fazla iltihap veya soyulmaya karşı koruyacak ve nemin dudaklarınıza ulaşmasını sağlayarak iyileşmeye başlayacaktır.
 • E Vitamini yağı, her zaman arzu ettiğiniz yüz pembesini almak için kesinlikle harikadır. Buğday tohumu yağı  gibi, E Vitamini açısından zengin olan doğal bir yağ da kullanılabilir.

E Vitamini Yağı Nasıl Kullanılır

E vitamini yağı, çoğu güneş kremleri, yaşlanma karşıtı nemlendiriciler ve cilt parlatıcıları olmak üzere birçok krem ​​ve losyonda bulunur. Tedavi etmeyi umduğunuz şeye bağlı olarak, E vitamini kullanmanın farklı yolları vardır:

 • Kırışıklıklar yaş, serbest radikal hasarı, uygun olmayan cilt bakımı ve sigara içilmesi ve aşırı alkol kullanımı gibi kötü alışkanlıklardır.  E vitamini yağı serbest radikal hasarını engelleyerek kırışıklıkların oluşumunu önler. Kollajen üretimini artırarak cildi elastik tutan bir bağ dokusu ile kırışıklıkları tedavi eder. E Vitamini yağı da yeni cilt hücresi büyümesini destekleyerek ve hücre yenilenmesini hızlandırarak kırışıklıkları tedavi eder.
 • Ciltte kahverengi lekeler yaşlanma, serbest radikal hasarı ve zayıf karaciğer fonksiyonlarından kaynaklanır. E Vitamini yağı serbest radikal hasarını önler ve onarır. Ciltte kahverengi lekelere topikal olarak uygulandığında, hücre zarlarını yağlayarak ve hücre yenilenmesini teşvik ederek sert cildi aydınlatmaya ve pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olur.
 • Saf E Vitamini yağı kuru, kırık kesecikler için de etkili bir tedavi yöntemidir. Bir kaç damla E Vitamini yağı ve tırnak etlerine uygulamak, onları  yumuşatmak için yardımcı olur.
 • E Vitamini yağı, cilde gerekli nem ve yoğun iyileşme için antioksidanlar sağlar. Ancak, saf E vitamini yağı günlük bir nemlendirici olarak ideal değildir, çünkü çok kalın ve yapışkandır. Yoğun bir vitamin E yağı yatmadan tedavi için , konsantre cilt iyileşmesi ve korunması için idealdir. Pürüzsüz uygulama ve eklenmiş terapi için E vitamini yağını zeytinyağıyla karıştırın. Zeytinyağı, cildi daha geçirgen ve gerekli nemde tutabilen oleik asit içerir.
 • E vitamini yağının pürüzlü deri ile yardımcı olabileceği gibi, kuru dudakların yumuşatılmasına da yardımcı olabilir.

E Vitamini Yağının Olası Yan Etkileri

E vitamini ile iltihaplanma veya kaşıntı dahil olmak üzere cilt reaksiyonlarının geçirildiği bilinmektedir. Ek olarak, cilt üzerindeki ek nem nedeniyle çatlaklar oluşabilir. Ancak  bazı cilt tiplerinin E vitamini açısından hassas olmasına rağmen nadir görülen bir durum olduğunu belirtmek gerekir.

E vitamini takviyesinden veya deri iltihabı gibi bir deri döküntüsü ortaya çıkarsa derhal doktorunuzu aramalısınız. Ek olarak, tedavi için bir alerji uzmanı veya dermatolog görebilirsiniz.

 

Yazımız umarım E vitaminli yağ hakkında sizlere gerekli bilgiler vermiştir. Sağlıklı günler dileriz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*