Ev Dekorasyonunda Sıklıkla Yapılan Hatalar

Ev Dekorasyonunda Sıklıkla Yapılan HatalarSiz değerli okurlar için ev dekrasyonunda sıklıkla yapılan hatalar hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda ev dekorasyonu nasıl yapılır, ev dekorasyon hataları, doğru ev dekorasyonu nasıl yapılır, ev dekorasyon tüyoları, doğru bilinen ev dekorasyon hataları nelerdir gibi sorulara cevaplar aradım. Ev dekorasyonu yaşamımızı pozitif şekilde etkilemek noktasında düzenlendiğinde oldukça önemli bir durumdur. Dekorasyon meselesi elbette çok profesyonel yapılması gerekmez tabi ki böyle olduğunda çok daha kullanışlı bir eve kavuşabilirsiniz. Ama yazımı okuduktan sonra da faydalı olacaktır. İyi okumalar.

Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonuna verilen önem her geçen gün biraz daha artmaya devam ediyor. İmkanı olan kişiler dekorasyon için profesyonellerden yardım alırken, diğer kişiler ise kendi başına evlerini döşemeye çalışıyor. Tabi bu çalışma sırasında bilmeden bazı büyük hataları yapabiliyorlar. İşte herkesin çok sık bir şekilde yaşadığı ev dekorasyonu hataları :

Renk Curcunasına Son Verin

Ev dekorasyonu içinde en çok tekrarlanan hata, farklı renk kombinlerini tercih etmektir. Bu hatanızdan sonra ev ortamı oldukça renkli görüntüsüyle çok büyük bir karmaşıklık yaratabilir. Sadece televizyonlarda görerek uyguladığınız bu renkler, ev dekorasyonunun yanlış şekilde tamamlanmasına neden olur. bunun yerine renklerde bir bütünlüğe gitmeniz daha doğru olacaktır. Mobilya ve duvar renklerinde bir uyum yakalamalı, aynı özeni aksesuarlar üzerinde de göstermelisiniz.

Mobilyaların Seçimi

Mobilyaların seçimini sadece görüntüsüne göre yapmanız çok büyük bir hataya düşmenize neden olabilir. Seçim yaparken görünüşten ziyade, konforuna, kalitesine ve işlevselliğine bakmanız gerekir. Gözünüze son derece güzel gelen bir takım, kullanım için pek ideal olmayabilir.

Doğal Işığı Es Geçmeyin

Evin dekorasyonu sırasında doğal ışığı mutlaka kullanmalısınız. Dekorasyondan önce bu durum daha çok sağlıklı ilişkilidir. Bunun yanında dekorasyona da iyi bir katkı sağlamış olursunuz.

Tabloların Yüksekliğine Dikkat

Ev aksesuarlarının sevilen eşyaları arasında tablo ve aynalar yer alır. Görüntüleriyle ev dekorasyonun biraz daha iyi seviyede olmasını sağlayan bu eşyalar, doğru bir şekilde seçildiğinde oldukça etkileyici bir görüntünün kapısını açabilir. Öte yandan tabloların doğru şekilde konumlandırılması gerekecektir. Çok yüksekte veya aşağıda yer alan tablolar, tasarıma olumsuz olarak etki eden şeyler arasındadır. Koltuğa oturduğunuzda tam olarak karşıdan görebileceğini şekilde bir yer seçmeniz daha iyi olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*