Evde Zayıflamanın Püf Noktaları

Evde Zayıflamanın Püf NoktalarıSiz değerli okurlar için evde zayıflamanın püf noktaları hakkında bir yazı hazırladım. Evde çalışıyorsunuz veya ev hanımısınız. Nasıl zayıflayacaksınız? Evde zaman geçirmek zorunda olanlar için en büyük problemlerin başında kilo almak ve bu kilolardan kurtulamamak geliyor. Tabi ki kilo aldıkça sağlığınız da bozulacaktır. Yazımda sağlığınıza nasıl kavuşacağınızın ve nasıl kilo vereceğinizin tüyolarını veriyorum. Ayrıca makalemde kilo nasıl verilir, evde kilo verme yöntemleri, evde zayıflama yöntemleri nelerdir gibi sorulara da cevaplar aradım. İyi okumalar.

Evde Zayıflama

Fazla kilolarından şikayetçi olmayan kadın sayısı oldukça az seviyededir. Zayıflamak ve fit vücuda sahip olmayı kim istemez ki? Zayıflamak isteyen fakat spor salonuna ayıracak bütçede zorlananlar veya spor salonu için yeterli vakti olmadığını düşünenler, evde zayıflayabilme olanağına sahipler.

 

Evde Zayıflamak için Yeniden Düzenlenmesi Gerekenler

Evde zayıflamak. Tabi ki evde zayıflama şansımız var fakat evde tüm düzen ve rutin aynı devam ederken bunu başarabilir miyiz? Tabi ki hayır. Evin düzenini ve rutinini tamamen daha sağlıklı, yaşanabilir ve zayıflara uygun hale getirmeliyiz. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Mutfak

 

Evde zayıflamaya karar verdiyseniz mutlaka mutfağınızı yeniden düzenlenmenizde fayda var. Kola, cips ve benzeri yağlı abur cuburlar evinizde yer almamalı. Aç kaldığınızda abur cuburlara başvuracağınızın bilincinde olun ve zayıflamak için ilk adımı mutfakta yapacağınız düzenlemelerle atın. Kendinize meyve tabağı oluşturmanız alışkanlıklarınızı değiştirmenizde ekstra katkı sağlayacaktır.

 

Uyku Düzeni

 

Zayıflamak isteyen kadınların göz ardı ettiği en önemli nokta uyku düzenidir.Vücudunuz, sağladığı uyku düzeniyle birlikte günün yorgunluğunu atacağı şekilde dinleneceği gibi aynı zamanda ertesi gün, gün içerisinde daha aktif olmanızı ve bu sayede daha fazla kalori yakabilmenize olanak tanıyacaktır.

 

Evde Zayıflamak için İhmal Edilmemesi Gerekenler

Evde zayıflamak istiyorsunuz. Yemek porsiyonlarını küçülttünüz. Artık hem daha az hem de sağlıklı yemekler yiyorsunuz. Aynı zamanda şekerden, beyaz undan ve tuzdan da arındınız. Kızartmaları zaten kilo vermek istediğiniz andan itibaren yemiyorsunuz fakat, yine de çektiğiniz cefaya değmiyor. Kilo veriyorsunuz fakat hem hantal bir görünüme sahip oldunuz hem de verdiğiniz emeğin karşılığını alamıyorsunuz. Bu durumda bir sıkıntı var. O sıkıntı elbette egzersiz yapmamanız. Yani evde bir çok alışkanlığınızı değiştirseniz dahi hareketsizliği yenemediğiniz egzersiz yapmadığınız noktada hep işin yarısı eksik kalır.

Egzersiz Programı

 

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız spor değişilmez değere sahip. Zayıflamak basitçe, günlük olarak aldığınız kaloriden fazla kaloride enerji yakmanız durumunda gerçekleşen bir olaydır. Evde en etkili yapabileceğiniz ve fazla kalori yapabileceğiniz egzersiz pilates hareketleri olacağı gibi aynı zamanda düşük ağırlıklarda evde egzersizinizi tamamlayabilirsiniz. Egzersiz programınıza yürüyüş ve koşuları ihmal etmeyi unutmayın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*