Evde Zayıflayabilmenin Püf Noktaları

Fazla kilolarından şikâyetçi olmayan kadın sayısı oldukça az seviyededir. Zayıflamak ve fit vücuda sahip olmayı kim istemez ki? Zayıflamak isteyen fakat spor salonuna ayıracak bütçede zorlananlar veya spor salonu için yeterli vakti olmadığını düşünenler, evde zayıflayabilme olanağına sahipler.

 

Evde Zayıflamak için Yeniden Düzenlenmesi Gerekenler

 

Mutfak

 

Evde zayıflamaya karar verdiyseniz mutlaka mutfağınızı yeniden düzenlenmenizde fayda var. Kola, cips ve benzeri yağlı abur cuburlar evinizde yer almamalı. Aç kaldığınızda abur cuburlara başvuracağınızın bilincinde olun ve zayıflamak için ilk adımı mutfakta yapacağınız düzenlemelerle atın. Kendinize meyve tabağı oluşturmanız alışkanlıklarınızı değiştirmenizde ekstra katkı sağlayacaktır.

 

Uyku Düzeni

 

Zayıflamak isteyen kadınların göz ardı ettiği en önemli nokta uyku düzenidir.

Vücudunuz, sağladığı uyku düzeniyle birlikte günün yorgunluğunu atacağı şekilde dinleneceği gibi aynı zamanda ertesi gün, gün içerisinde daha aktif olmanızı ve bu sayede daha fazla kalori yakabilmenize olanak tanıyacaktır.

 

Evde Zayıflamak için İhmal Edilmemesi Gerekenler

 

Egzersiz Programı

 

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız spor değişilmez değere sahip. Zayıflamak basitçe, günlük olarak aldığınız kaloriden fazla kaloride enerji yakmanız durumunda gerçekleşen bir olaydır. Evde en etkili yapabileceğiniz ve fazla kalori yapabileceğiniz egzersiz pilates hareketleri olacağı gibi aynı zamanda düşük ağırlıklarda evde egzersizinizi tamamlayabilirsiniz. Egzersiz programınıza yürüyüş ve koşuları ihmal etmeyi unutmayın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*