Evinizi Daha Geniş Gösterecek Hileler

Evinizi Daha Geniş Gösterecek HilelerSiz değerli berceste.org okurları bu yazıya dikkat. Evinizi daha geniş gösterecek hileler başlığı altında işlediğim konu hepinizin işine yarayacağına eminim. Yazımda ev dekorasyonunda neye dikkat etmeliyiz, evi daha geniş göstermek için ne yapmalıyız,evi daha geniş kullanma önerileri, evin kullanım alanını genişletecek tüyolar nelerdir gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar.

Evi Daha Geniş Kullanma Önerileri

Dekorasyonu doğru bir şekilde yapmanız evinizin daha geniş ve ferah gözükmesine neden olabilir. Ev dekorasyonunu bu şekilde tamamlamanız bu yoldaki amacınıza ulaşmanızı sağlayacaktır. İşte evi geniş gösterecek dekorasyon fikirleri hakkında bir yazıyla daha karşınızdayım.

Daha Fazla Işık

Odaların ortaya çıkması adına ışıktan yararlanmanız gerekir. Bu konuda biraz daha abartılı davranırsanız, oldukça geniş bir mekanı ortaya çıkarabilirsiniz. Tabi gün ışığı gibi doğal ışıklara yönelmeniz daha başarılı bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Sade Renkleri Seçin

Küçük bir eviniz varsa renk karışıklığına son vermeniz gerekir. Bunun yerine daha dengeli ve sade renklere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Seçtiğiniz diğer renkler ise ağır bir görüntünün oluşmasına neden olabilir. Aynı zamanda evi daha geniş kullanmak ve göstermek için hantal görünümlü mobilyalardan da kurtulmanız gerekir.

Tavana Kadar Kitaplık

Küçük evleri biraz daha hareketli ve geniş göstermek için yapabileceğiniz diğer hilelerden biri de budur. Duvarlara daha iyi bir görüntünün verilmesini sağlayan bu kitaplıklar, modern bir görüntünün oluşturulması için doğru bir seçenektir.

Az Bitki Kullanın

Bitkiler odalara renk katmak için kullanılması gerekenler arasındadır. Tabi fazla şekilde kullanılan bitkiler boğucu bir görüntünün oluşmasına neden olabilir. Çok kalabalık bir görüntünün ortaya çıkmaması adına mümkün olduğu kadar az şekilde bitki kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Alçak Mobilyalar

Alçak mobilyalar hem daha geniş bir odanın oluşmasına neden olurken, hem de daha modern bir görüntü adına kullanılabilir. Bunları sade renklerden seçtiğinizde etkinin biraz daha artmasını sağlayabilirsiniz.

Merdiven Altlarını Değerlendirme

Merdivenin alt kısımları genel olarak kullanılmaz. Ama eğer küçük bir yapıya sahip eviniz varsa o zaman bunları da mutlaka kullanmanızı öneririz. Buraya depo, yatak alanı veya dolap gibi seçenekler yerleştirebilirsiniz. Bu sayede evi daha geniş kullanmış olacaksınız.

Yazımın sonuna gelirken şöyle bir toparlama yapmak istiyorum. Evi geniş gösterecek dekorasyon fikirlerini zaten yazı boyunca inceledim. Evi geniş gösteren uygulamalar;

  • daha fazla ışık
  • sade renkler
  • tavan kadar duvar dekorasyonu adına kitaplık
  • az bitki kullanın
  • merdiven altlarını değerlendirin
  • alçak mobilyalar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*