Hindistan Cevizi Yağı Cilt

Hindistan cevizi yağının geniş bir kullanım alanı vardır ve bu kullanım alanları arasında sizlere özel olarak  hindistan cevizi yağı cilt faydaları nelerdir, cilt beyazlatma ve cilt lekeleri gidermede nasıl kullanılır sizlere aktarılacaktır.  Yazımızın cilt sağlığınız açısından sağlıklı olması dileğiyle iyi okumalar dileriz.

Hindistan Cevizi Yağı Cilt Bakımı

Hindistan CeviziHindistan cevizi yağı , sadece bir yenilebilir yağ ve saç tonik olarak değil, aynı zamanda mükemmel bir masaj yağı ve cilt için bir nemlendirici olarak tüm dünyada ünlüdür . Dünyanın hindistan cevizi parçalarının kolayca bulunabildiği ve birçok yönden kullanılabildiği tropik bölgelerde, yerliler güneşin zararlı ışınlarından korunduğuna inandıkları için hindistan cevizi yağını cilt için kullanırlar. Bu nedenle, herhangi bir kimyasal veya katkı maddesi içermeyen bu doğal yağ, cildi işlenmiş ve suni güneş kremlerinden daha iyi ve sıcak yerlerde koruyabilir.

Hindistan cevizi yağının cilt için bu kadar faydalı olmasını sağlayan en iyi özellik, bu durumun acımasız hale gelmemesidir. Cilde uygularken, diğer birçok yağın aksine, daha fazla zaman işleyebilir. Hindistan cevizi yağının bu çeşitli yararlı özellikleri nedeniyle , çeşitli cilt bakım kremlerinde önemli bir bileşen olarak kullanılır.

Hindistan Cevizi Yağı Cilde Faydaları 

  • Dudaklarımızdaki çatlaklar endişe, rahatsızlık ve utanç kaynağı duyuyor olabilirsiniz. Kimyasal jeli dudaklara uygulamak, toksik olmasa bile jelin bir kısmını tüketmenizi sağlayabilir. Bazı jel türleri yenilebilir, ancak hala bu kimyasalları yemek istemiyorsanız  Hindistan cevizi yağı bu gibi durumlarda ideal bir alternatif olarak gelir. Hızlı bir şekilde hareket eder ve yutsanız  bile, sadece size ek faydalar sağlayacaktır.
  • Hindistan cevizi yağı, mükemmel bir cilt yumuşatıcısıdır ve kuru ve sert cilt koşullarına maruz kalmamanıza yardımcı olur.  Avuç içlerine biraz hindistancevizi yağı sürün, bir veya iki kez avuçlarınızı birbirine, sonra yüzünüze, ellerinize veya nemlendirici etkiyi görmek istediğiniz yerlere sürün.
  • Hindistan cevizi yağı da, ayakta durmayı gerektiren aşırı soğuk veya yorucu iş nedeniyle meydana gelebilecek sertleşmiş ve çatlamış ayaklar için iyidir. Ayaklarınızdaki çatlaklar kaybolmaz, ancak etkilenen bölgeye hindistancevizi yağı uygularsanız ayaklarınız gün içinde daha yumuşak olur.
  • Bir eksfoliye olarak, hindistancevizi yağı, tuz ve şeker gibi diğer peeling veya grenli malzemelerle birlikte , etkileri büyük ölçüde artırabilir. Aşırı ölü cildi başarılı bir şekilde kazıyarak cildinizi tahriş etmeden gözenekleri tıkayan maddeleri yok edebileceksiniz .  Yağın doğal yatıştırıcı doğası grenli, peeling malzemesini mükemmel bir şekilde birleştirir ve cildinizi eşit bir renk, kapalı gözenekler ve yumuşak bir doku ile bırakır.
  • Hindistan cevizi yağı da makyaj temizleyici olarak kullanılabilir . Bu yaygın değildir, ancak dünyanın dört bir yanındaki kadınlar, diğer çıkarıcıların hassas kimyasallara veya hassas alanlara girmesinin sert kimyasalları hakkında endişe duymadan, makyajlarını kaldırmak için kullanmaktadır.
  • Hindistan cevizi yağı, cildin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan E vitamini içerir.  Hindistan cevizi yağının sivilce, sedef hastalığı ve egzama gibi çeşitli cilt rahatsızlıkları için iyi olduğu iddia edilmektedir . Birçok okur bu yararı bildirmiştir. Ancak, bu iddiaları kanıtlamak veya reddetmek için bilimsel araştırmalar devam etmektedir. Araştırmanın büyük bir kısmı protein içeriğinden bahsetmektedir, çünkü çeşitli cilt rahatsızlıklarıyla ortaya çıkabilecek hasta ya da ölmekte olan hücrelerin yerini yeni, sağlıklı hücreler almaktadır. Bu şekilde, hindistan cevizi yağı  enfeksiyonu ile mücadele antimikrobiyel  etki ile zamanda bu cilt bozukluğunun hasar veya görünür izlerini de iyileştirirler.
  • Geleneksel olarak hindistan cevizi yağı, yaşlanma karşıtı özellikleri nedeniyle övüldü ve popüler hale geldi . İçerisindeki laurik asit sayesinde cildi onarır ve genç kalmasını sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı Cilt Beyazlatma

Hindistan cevizi, cildi beyazlatırken  mükemmel olan bileşikleri ile size son derece farklı faydalarda sağlayacaktır. Bu, esansiyel yağ asitleri ( laurik asit, miristik asit ve diğerleri gibi ) ve E vitamini gibi bileşikleri içerir. Hindistan cevizi yağı zamanla cildinizi hafifletirken, bunu daha güçlü bir beyazlatma maddesi ( limon suyu gibi ) ile karıştırmak isteyeceksiniz. daha hızlı sonuç istiyorsanız bu gereklidir.  Ancak, yüzünüzde saf limon suyu kullanırken dikkatli olun, çünkü hassas cilt koşullarında sert ve tahriş edici olabilir.

Taze, sıkılmış limon suyunun ½ çorba kaşığı,  ¼ fincan saf rafine edilmemiş, ham organik hindistancevizi yağını birleştirin. Etkilenen alana küçük bir miktar masaj yapın ve durulamadan önce 5-10 dakika bekletin. Bunu her gece yaparsanız, sonuçları bir hafta içinde görmelisiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Cilt Lekeleri

Cilt lekeleri ve siyah noktalar sizin için en büyük endişe ve günlük kullanımda barındırdığınız cilt ürünlerinin çoğu bununla mücadele etmek için tasarlanmış olsa da kimyasal etkiler ve gelecek açısından sıkıntı yaratmaktadır.  Bundan kaynaklı yağ asitleri, vitaminler etkisi ile cildinizi hızlı iyileşme sağlar, ölü deriyi temizler ve cildinizde peeling etkisi yaratabilir. Bunun için yapmanız gereken aşağıda size aktarılmıştır.

  • 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı
  • Bir yüz temizleyici, mikrofiber bez

Elinizde  hindistan cevizi yağını eriyene kadar ovuşturun. Şimdi sıvılaştırılmış hindistancevizi yağını kuru yüzünüze uygulayın
Cildinize masaj yapın, gözünüze kaçırmamaya dikkat edin.  Bezini ılık suyla durulayın ve ardından bezi yüzünüzün üzerine yaklaşık 30 saniye bekletin. Daha sonra hindistan cevizi yağını bezle silin. Sabah ve gece yüzünüzü bu yöntemle yıkayın veya diğer cilt alanları uygulayın.

 

Cilt için kullanılan hindistan cevizi yağı hakkında verdiğimiz yazımız burada sona ermektedir.  Orjinal hindistan cevizi yağı almanız gerektiğini unutmayın ve herhangi bir ters etki görürseniz kullanmayı bırakın. Cildinizin ışıl ışıl olması dileğiyle ….

Konumuzla alakalı olarak aşağıdaki yazılarımızda yardımcı olabilir.

E Vitamini Yağı Cilt Bakımı

Limonla Cilt Bakımı

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*