Hızlı Diyet Sonrasında Neler Olur?

Hızlı Diyet Sonrasında Neler OlurSiz değerli okurlar için hızlı diyet sonrasında neler olur hakkında bir yazı hazırladım. Herkes ilkbahar ve yaza doğru diyet uygulamaktadır. Gerçekleştirilen diyetlerde bazılar sağlıklı yöntemleri izliyor bazıları hızlı kilo vermek adına sağlıklarını bozuyorlar. Bende yazımda hızlı diyet yaptığımızda ne gibi sonuçlar alırız noktasına değindim. İyi okumalar.

Hızlı Diyet

Hızlı şekilde kilo vermek bazı insanlara oldukça cazip görünür. Ancak bu hızlı kilo verme yöntemleri oldukça riskli zamanlar içinde olmanıza neden olabilir. İşte hızlı diyet sonrasında sizleri bekleyen tehlikeler:

Safra Kesesi Taşı

Hızlı şekilde yapılan diyetlerin yaklaşık olarak %25’lik kısmında safra taşı oluşur. Genel olarak bu durum metabolizmanın çok hızlı bir şekilde çalışmasına bağlanıyor.  Aynı zamanda kilo verip tekrar lilo alma gibi girişimler yine safra taşı oluşumuna zemin hazırlayacaktır.

Verilen Kilolar Fazlasıyla Alınır

Kilo vermek kadar verdiğiniz kiloları sabit tutmakta son derece önemlidir. Buna dikkat etmediğiniz takdirde verdiğiniz kiloları kısa zamanda geri almaya başlarsınız. Bu nedenle şok diyetler olarak tanımlanan diyetlerden mümkün olduğu kadar uzak durmaya bakmalısınız.

Anormal Kalp Hızı

Çok hızlı bir şekilde kilo vermenizin yan etkilerinden biri de hızlı kalp atışlarıdır. Her zamankinden daha anormal şekilde gelişen bu durum, ciddi hastalıklar içinde olduğunuza şüphe etmenize neden olabilir. Ama durum aslında bir süre önce uyguladığınız diyettir.

Saç Dökülmeleri

Öte yandan saçlarının durumunu düşünenlerinde bu durumdan acilen kaçınması gerekecektir. Çünkü anormal şekilde saç dökülmeleri de yine bu tarz çalışmalardan sonra başlar. Eğer saçlarınızın var olan durumunu korumak istiyorsanız, bu tarz bir işleme son vermelisiniz. Şok diyetler saçların mevsime bağlı olmadan dökülmesine neden olacaktır.

Beslenme Daha Kötü Bir Hale Gelir

Yemek yemeyi azalttığınız zaman beslenmeyi daha zor bir şekilde karşılarsınız. Özellikle hızlı diyetlerden sonra yemek yemenizin önünde bazı engeller meydana gelebilir. Daha hızlı şekilde besinlere yönelirken, bir anda daha fazla kalori elde etmiş olursunuz. Bu nedenle bu dönemleri görmemek adına diyetisyenler eşliğinde bir diyete başlamanız daha iyi olacaktır.

Diyet yani kilo vermek adına beslenmemizi şekillendirmek oldukça etkili sonuçlar verir. Ancak hızlı diyet yapacağım yani hızlı kilo vereceğim diye sağlığımızdan feragat etmemizin de bir anlamı yok. Yazımda bu noktalara tamamen değindim. Umarım bu saydığım problemlerle karşılaşmamak için sağlıklı diyet yöntemlerini seçersiniz. Sağlıklı günler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*