Hızlı Makyaj İpuçları

Hızlı Makyaj İpuçlarıMakyaj kadınların olmazsa olmazları arasındadır. Makyaj yapmayan kadın yoktur. Peki makyajı nasıl yapıyoruz. Doğru bilinen bir sürü yanlış makyaj uygulamaları vardır. Ben de sizler için hem hızlı hem de doğru makyaj ipuçlarını inceledim. Ayrıca yazımda hızlı makyaj nasıl yapılır, doğru makyaj nasıl yapılır, doğru makyaj nasıl yapılır gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar dilerim.

Hızlı Makyaj

Makyaj yapmak için çok az bir zamanınız varsa, hızlı makyaj ipuçları üzerinden memnun kalacağınız bir işlemi başlatabilirsiniz. 5 dakikada hızlı makyaj yapmak hiç de zor değildir. Bu durumdan doğru son dakika makyajlarınız artık kusursuz olabilecek.

Önce Renk Eşitsizliklerini Giderin

Güneşe bağlı olarak ciltte renk eşitsizlikleri başlayabilir. Özellikle ilerleyen yaş bu durumun görülmesine neden olabilir. Bu durum kişileri olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösterecektir. BB krem edinerek bu olumsuzluğun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda güneşe karşı koruyucu görevi gören bu kremle, sıcak yaz günlerinde de rahat edersiniz. BB kremler fondöten gibi sürülürken herhangi bir özen gerektirmez. Bu nedenle mümkün olduğu kadar hızlı sürerek cilt sorunlarını giderebilirsiniz.

Gözleri Belirginleştirme

Makyajın en önemli adımlarından biri de göze yapılan işlemdir. Özellikle acil zamanlar için petrol mavisi göz kalemi edinmeniz doğru bir karar olur. Bu kalemi uyguladıktan sonra kirpiklere bol şekilde maskara sürün. Böylelikle dikkat gözlere çekildiği için, ekstra herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

Transparan Pudra

Yüzdeki parlamaların önüne geçebilmek adına transparan pudra kullanabilirsiniz. Özellikle BB kremler yüzde parlama gibi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu soruna engel olmanızı sağlayan transparan pudralar, basit bir şekilde uygulandığı için zamanınızı da çalmayacaktır.

Parlatıcı Kullanın

Dudaklara doğal bir renk vermek bu tarz durumlarda iyi olacaktır. Kısa zamanda makyaj için son adımlardan biri olan bu işlemi sadece şeftali gibi tonlarda yapmanız önerilir. Bu sayede daha sağlıklı bir görüntüyü de garanti altına almış olursunuz.

Kaşları Şekillendirin

Son olarak kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurarak hızlı bir şekilde makyajı tamamlayabilirsiniz. Sadece beş dakikanızı alacak bu işlem, gün boyunca kalıcılık sağlamasıyla da beğeninizi kazanacaktır. Bu sayede hem daha iyi bir görüntü elde edebilir, hem de cilt sorunlarını tamamen kapatabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*