Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç bir kadının güzelliğini vurgulayan şeyler arasındadır. Uzun ve sağlıklı saçlar her kadının hayali arasında bulunurken, bazen buna ulaşmak o kadar da kolay olmayabilir. Bu yollar sayesinde uzun zamandan beri hedeflediğiniz saç uzatmak için istediğiniz gibi sonuçlar alabilirsiniz.

Masaj Yöntemi:

Kolay saç uzatma yöntemleri arasında bulunan bu yöntem, saçlarınızın beslenerek uzamasına neden olur. Saç köklerinden itibaren başlayarak yapacağınız bir masaj sayesinde, stresi de büyük ölçüde yenmiş olacaksınız.

Mutlaka Saç Kremi Kullanın:

Saç kremlerinin besleyici özelliği vardır. Şampuanlar saçların sahip olduğu kir ve yağı bitirirken, saç kremleri de saçların ihtiyaç duyduğu bileşenleri ona sunar. Bu durumda saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına neden olacaktır. Tabi uygulamayı abartmadan az bir şekilde yapmanız işlemden sonuç almak için daha iyi olur.

Soğuk Su Kullanın:

Duştan çıkmadan bir süre önce, saçınızı mutlaka soğuk suyla da yıkayın. Bu durum saçlarınız maruz kaldığı sıcak sudan dolayı kırılmasının da önüne geçer. Saçlarınızı çok sıcak bir su kullanarak yıkamanız ise, onun yıpranmasına neden olacaktır.

C ve E vitamini Alın:

Saçı uzatan yiyecekler arasında pek çok şeye rastlayabilirsiniz. Özellikle bunlarla kurulu bir beslenme programı oluşturmanız amaçladığınız şeye daha kısa süre içinde ulaşmanıza neden olabilir. C ve E vitamini bu konuda harika sonuçlar ortaya çıkarırken, saçların daha yumuşak olmasına neden olur. Öte yandan cildinizin de daha sağlıklı gözükmesi için ideal olacaktır.

Eğer gerçekten saçlarınızı uzatmak istiyorsanız, kullandığınız tüm saç şekillendiricilerden uzak durmanız gerekecektir. Aksi halde kısa yoldan saç uzatmak pekte mümkün olan bir şey değildir. Saç kurutma gibi durumları da doğal yollarla yapmanızı tavsiye ederiz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*