İdeal Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?

İdeal Kaş Şekli Nasıl BelirlenirSiz değerli okurlar için ideal kaş şekli nasıl belirlenir hakkında bir yazı hazırladım. Kaşlar gözlerimizin çerçevesidir. Yani doğru ve yakışan kaş şekli gözlerimizin güzelliğinin altını çizecektir. Yazımda ayrıca ideal kaş şekli nasıl belirlenir, kaş şekli neye göre belirlenir, uygun kaş şeklini nasıl bulurum, doğru kaş modeli nasıl seçilir gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar.

İdeal Kaş Şekli

Kaşlar yüzün en önemli kısımlarından biridir. Kusursuz bir kaş görüntüsü güzelliğin katlanmasını sağlayan ayrıntılardan biridir. İdeal kaş şekli görüntüsünün ortaya çıkması için aşağıdaki adımları uyguladığınızda, memnun edici sonuçlarla karşı karşıya gelebilirsiniz.

Herkes kalem gibi kaşları olsun istiyor. Ama yüzümüze veya gözlerimizin rengine göre kalem kaşlar yakışmayabiliyor. Yani tüm surat şekillerine kalem kaş ideal olanı mıdır? Elbette hayır. Yüz şekliniz ve göz renginiz ideal kaş modelini kendisi ele verecektir.

Yüz Şeklini İyi Tanıyın

Kaş almaya başlamadan önce yüz şeklinin çok iyi tanınması şarttır. Bu durum uygulama sırasında yapılacak yanlışların önüne geçer. Eğer gözleriniz küçük bir yapıdaysa, sizin için ideal kaş şekli kavislidir. Eğer büyük gözlere sahipseniz, kaşlarda güçlü ve kalın bir yapıya sahip olmalıdır.

Doğru Rengi Seçin

Kaşların doğru bir renge boyanması yüze apayrı bir görünüm verecektir. Özellikle buna dikkat ederek olduğundan daha farklı bir görüntünün oluşmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin sarışınsanız kaşlarınızın saç renginin en koyu tonunda boyanması gerekir. Yine aynı şekilde kendinize uygun olarak bir görüntüyü ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun yanında kaşların arasında bulunan boşlukların doldurulması gerekir. Bu sayede makyajın son adımı da tamamlanmış olacaktır.

Maskaradan Yararlanın

Doğru kaş şekillendirmek içinde kaş maskarasından yararlanabilirsiniz. Kavisli bir yapıya sahipse yukarıya doğru, kavis yoksa düz bir şekilde sürmelisiniz. Yine de güzelliğiniz için maskarayla kaşlarınızın altını çizin.

Gözleri Hesaba Katın

Kaşları şekillendirirken gözleri de ciddiye alarak bir seçim yapmak zorundasınız. Eğer çukur gözlüyseniz bu durumda kaş altlarından göz köşesine olan kısımda tüm küçük tüyler temizlenmelidir. Bu durumdan sonra gözlerin ortaya çıkması sağlanır. Çukur görüntüden de bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Hassas Davranın

Elinizi işlem için hassas tutmanız yapacağınız işlemin daha iyi bir şekilde kontrol edilebilmesini sağlar. Özellikle iyi bir görüntünün oluşmasını istiyorsanız, kaşların arasındaki boşluğa da dikkat etmelisiniz. Bu aranın geniş gözükmesi can sıkıcı bir durumu ortaya çıkarabilir. Bunun yanında fazla uzayan kaşları da kesmeniz daha iyi olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*