Kalçaları Şekillendirmek İçin Egzersizler

Kalçaları Şekillendirmek İçin EgzersizlerSiz değerli okurlar için kalçaları şekillendirme için egzersizler hakkında bir yazı hazırladım. Kalçalar özellikle biz kadınların en seksi vücut hatlarından biridir. Kalçalarımızı bu minvalde şekillendirmek ve mükemmel görünüme sokmak istiyoruz. Bu mükemmel ve seksi kalça görünümü için de bazı egzersizler bulunur. Yazımda ayrıca kalçaları şekillendirmek için ne yapmalıyız, hangi egzersizler kalçaları şekillendirir, kalça şekillendirme yöntemleri, seksi kalçalara nasıl sahip olurum, kalçaları sıkılaştırmak için ne yapmalıyım gibi sorulara cevaplar aradım. Sizin de daha seksi ve mükemmel kalçalarınız olsun istiyorsanız yazımı okuyun. İyi okumalar.

Kalçaları Şekillendirme

Kalçalar vücudun en zor şekil verilen yerlerinden biridir. Evde basit bir şekilde yapacağınız bu kalça eritme hareketleri sonrası, gözle görülür şekilde sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

Bacaklar Açık Çömelme Hareketi

Bu hareket squat hareketlerinden biri olarak tanımlanır. Bu hareketin özelliği kalçaları kısa süre içinde şekillendirmesi ve küçültmesidir. Bacakları omuz genişliğinde açarak dik bir şekilde durun. Ardından yavaş bir şekilde aşağı inerek, tekrar ayağa kalkın. Ve bu hareketi mümkün olduğu kadar çok tekrar etmeye çalışın.

Kalça Kaldırma Hareketi

Bu hareket kalçanın ve bacak bölgesinin şekillendirilmesi açısından iyi olacaktır. Yere sırt üstü uzanarak ayaklarınızı tam olarak yere basın. Sırtınızı da yerden kaldırarak bir köprü hareketi çizin. Sürekli olarak bu kalça kaldırma hareketini tekrar ederek, her gün boyunca yapmaya özen gösterin.

Yüzükoyun Bacak Kaldırma

Bu hareket bacakların ve kalçanın daha güzel gözükmesi için denenecek hareketlerden biridir. Bunu yapabilmek için yüzükoyun bir şekilde yere uzanarak, tüm vücudu yere temas ettirin. Sol bacağı yerden kaldırarak, on saniye boyunca bu şekilde bekletmeye özen gösterin. Sonra aynı şeyi sağ bacak içinde yaparak bu hareketleri, düzenli bir şekilde yapmaya devam edin.

Yana Yatıp Bacak Kaldırma

Herkesin bildiği bu hareket vücudun çoğu kısmını çalıştıran şeylerden biri olarak biliniyor. Ertesi gün kasların şiddetli bir şekilde ağrıdığını görebilirsiniz. Yere yan bir şekilde yatarak, başınızı kol ile destekleyin. Ve bacakları düz bir şekilde yukarıya doğru kaldırın. Mümkün olduğu kadar çok şekilde bunu yapmaya çalışın. Bacağın yere paralel olmasına dikkat edin. Daha sağlıklı bir şekilde bu egzersiz yapılabilmesi için, bacağın geri gitmemesi gerekir. Buna dikkat ederek mümkün olduğu kadar sık şekilde bunu sürdürmeye devam edin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*