Kalçanın Eritilmesi İçin Ne Yapmalı?

Kilo kaybetmek zamanın en büyük zorluklarından biridir. Özellikle kalça bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak bazen oldukça zorlu zaman yaşamanıza neden olabilir. Kalça nasıl eritilir diye merak ediyorsanız, bu tüyolar tam da aradığınız cinsten olacaktır. İşte evde kısa süre içinde kalçanın eritilmesini sağlayacak o yöntemler:

Kardiyo:

Yetişkinlerin günde 2.5 saat boyunca kardiyo yapması ona daha fit bir vücudu getirecektir. Eğer sor salonuna gitme gibi bir imkanı bulamıyorsanız, bunun yerine evinizde bisiklete binme gibi egzersizler yapabilirsiniz. Bunun yanında yapacağınız ağırlık egzersizleri de bu alanda başarı sağlamanıza neden olacaktır.

Beslenme Şekli:

Basen yapan yiyecekler arasında pek çok şeyin olduğu bilinir. Özellikle asitli ve şekerli içeceklere yönelmeniz bu tarz bir sorunun içinde olmanıza neden olabilir. Üç beyazdan mümkün olduğu kadar uzak durmanız gerekecektir. Aynı zamanda hamur işlerine yönelmek yerine, sebze yemeklerine yönelmenizin faydasını görebilirsiniz. Bunun yanında mercimek, yulaf, yumurta, elma, yaban mersini, avakado, karabuğday, bitter çikolata gibi besinler zayıflamanıza yardımcı olur.

Kalça Ağırlıklı Egzersizler:

Vücudun her bölgesinde rastlanan sorunlara özel egzersizler yapılır. Bu bakımdan kalçanın incelmesi içinde yapılacak egzersiz türleri farklı olacaktır. İşte kalça eritecek egzersizlere yönelerek bu sorunu gidermeye başlayabilirsiniz. Bu hareketler aynı zamanda karın bölgesinin de en iyi şekilde şekillendirilmesini sağlayacaktır.

Abur Cubura Son Verin:

Gün içinde yediğiniz abur cubur cinsindeki yiyeceklerin zararları en çok kalça bölgesinde hissedilir. Öte yandan bunlar sağlıklı bir şekilde kilo vermenin önündeki en büyük engellerdir. Abur cuburlar yerine kilo vermeye yardımcı kuruyemişleri öğün aralarında almayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede iştahınızı kapamış olurken, amaçladığınız bu yolda daha iyi sonuçlar almaya başlayacaksınız. Bu nedenle abur cuburu tamamen bitirmeniz gerekir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*