Kaşları Kalınlaştıran Yöntemler

Kaşları Kalınlaştıran YöntemlerSiz değerli okurlar için kaşları kalınlaştıran yöntemler hakkında bir yazı hazırladım. Kalın kaşlar bir kaç senedir kadınlarda tercih edilen kaş modasıdır. Bu noktada bende tabi ki kaşları nasıl kalınlaştırırım diyen kadınların sorularına cevap olmaya çalıştım. Yazımda ayrıca kaşlar nasıl kalınlaştırılır, evde kaş kalınlaştırma yöntemleri, kaş kalınlaştırma yöntemleri nelerdir, kaş kalınlaştırmak mümkün mü gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar dilerim.

 

Kaş Kalınlaştırma

Zamanın ilerlemesiyle birlikte her şeyde olduğu gibi, moda akımlarında da geriye dönüş başladı. 80’li yıllarda karşımıza çıkan kalın kaş modası günümüzde tekrardan popüler bir hale geldi. Artık ince alınmış kaşlar yerine, doğal ve karakteristik kaşlar bir hayli trend. Sizlerde bu tarz kaşları evde kendi başınıza yapmak isterseniz, aşağıdaki yöntemler üzerinden basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Kaş kalınlaştırmak esasında o kadar da zor bir süreç değildir. Fakat kaşı kalınlaştırırken bazı kaynaklarda ustura yöntemi önerilmektedir. Tabi ki bu öneri çok da sağlıklı görünmüyor. Ayrıca kaş kalınlaştırma adına kaş dövmesi yapmak da doğru değil. Bunların yanında sizlere aktardığım öneriler doğal olduğundan kaynaklı daha mantıklı gibi görünmektedir.Ayrıca yazdıklarımın ötesinde sarımsak yöntemi de önerilmektedir.

Vazelin

Herkesin evinde bulunan vazelin, kaşların kısa yoldan güçlenmesine neden olan bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda kaşların beslenmesine de neden olur. Birkaç haftalık süre boyunca uygulayacağınız vazelin kaşların daha güzel gözükmesi için ideal olacaktır. Bunun yanında evde kendi vazelininizi kendinizde yaparak bu uygulamayı yapabilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken şeyler kakao yağı, balmumu ve zeytinyağıdır. Eğer zeytinyağı yoksa farklı türdeki bitkisel yağları kullanarak evde vazelin yapımına hemen geçebilirsiniz.

Hint YağıHint Yağı

Hint yağı kılların beslenmesine ve daha güçlü olmasına neden olan seçenekler arasındadır. Eğer bu yağı kullanarak bir sonuç almak istiyorsanız, iki hafta boyunca sürekli olarak Hint yağını kaşlarınıza sürerek masaj yapmanız gerekir.

Kuru Soğan

Kuru soğan yüksek oranda kükürt içerir. Bu madde nedeniyle de kaşların daha hızlı uzamasına neden olacaktır. Bunun yanında güçsüz ve zayıf kaşlardan şikayetçi oluyorsanız, kuru soğandan yararlanarak kısa sürede kaşların gürleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Kuru soğanı sıkarak biraz su elde edin, ardından elde ettiğiniz bu suyu kaşlara uygulayın. Birkaç saat boyunca bekletildikten sonra kaşları su yardımıyla yıkayın. Tabi bu uygulama tek denemede sonuç vermeyecektir. İyi bir sonuç vermesi için mutlaka haftada üç kere bu yöntemi yapmanız gerekir. Doğal kaş uzatma yöntemleri arasında olan bu uygulama aynı zamanda kaşların daha sağlıklı gözükmesi için idealdir.

 

Konumuzla alakalı olarak aşağıdaki yazımıza da bakabilirsiniz.

 

İdeal Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*