Kilolu Gösteren Kıyafetler

Kilolu Gösteren KıyafetlerSiz değerli okurlar için kilolu gösteren kıyafetler hakkında bir yazı hazırladım. Bazı kıyafetler bizi daha zayıf bazı kıyafetler de daha şişman gösterir. Tabi ki bu kıyafetler 10 kilo falan fark ettirmez. Yani bu etek de beni 10 kilo şişman gösterdi demezsiniz. Veya bu gömlek de beni 15 kg zayıf gösterdi gibi bir algıya düşmeniz çok mümkün değildir. Yazımda ayrıca kilolu gösteren kıyafetler nelerdir, hangi kıyafetler daha kilolu gösterir, zayıf gösteren kıyafetler hangileridir, şişman gösteren kıyafetler hangileridir gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar.

Şişman Gösteren Kıyafetler

Bazı kıyafetler şu anda olduğunuzdan daha şişman gözükmenize neden olabilir. Siz bu durumun farkında olmasanız bile, pekte iç acıcı olmayan bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumu tamamen bitirebilmek için bu kıyafetlerden tamamen uzak durmanız gerekir.

Straplez Kıyafetler

Kilolu gösteren kıyafetler arasında straplez kıyafetler başında gelmektedir. Straplez kıyafetler kilolu gösteren kıyafetler arasında en bilinenlerden biridir. Özellikle düz çizgili straplez elbiseler boyunuzun da kısa gözükmenize neden olur. Seçimlerinizi bu tarz kıyafetlerden seçmemeniz daha iyi bir seçim olacaktır.

Baseni Arttıran Kıyafetler

Bazı kıyafetler basenlerin olduğundan daha büyük gözükmesine sebep olur. Basenleri çok olan bir kadınsanız dikine çizgili kıyafetlerden kesinlikle uzun durmalısınız. Özellikle elbiseler bu konuda epey kötü bir seçim yapmanıza neden olur. Fazlalıkların basenlere çekilmesine neden olurken, kiloları gizleme girişiminiz başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Desenli Çoraplar

İnce bacaklı kadınlar için desenli çoraplar uygundur. Bu çoraplar sayesinde burada illüzyon yaratarak bacakların daha kalın olduğu hilesini yapabilirsiniz. Tabi durumlar kalın bacaklı kadınlarda tam olarak böyle değildir. Zaten kalın bacaklarınız varsa bu desenli çoraplar bu sorunun daha da büyümesine neden olabilir.

İri Desenler

Kıyafet tipleri kadar, kıyafetlerde kullanılan desenlerde kilonuzun kısa yoldan artmasına neden olabilir. Özellikle iri çiçek desenleri gibi desenler, bu alanda yapılan büyük bir giyim hatasıdır. Eğer tercihinizi desenli bir kıyafetten yana yapmak istiyorsanız, desen konusunda abartıya kaçmamanız gerekir.

Yüksek Bel Pantolonlar

Yüksek bel pantolon modelleri kilolu gösteren kıyafet modelleri arasındadır. Tercihinizi bu şekilde yaparsanız, basenlere daha fazla dikkat çekmiş olursunuz. Eğer bu bölgede fazlalıklar da varsa, o zaman pekte hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilir. Bu sorunu giderebilmek için tercihinizi daha çok düşük bellerden yana kullanmanız daha iyi olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*