Kusursuz Makyaj İçin Bilmeniz Gerekenler

Kusursuz Makyaj İçin Bilmeniz GerekenlerSiz değerli berceste.org okurları için kusursuz makyaj için bilmeniz gerekenler hakkında bir yazı hazırladım. Makyaj kadınlar için günlük yaşamın bir parçası. Kimi sadece bb kremle makyajını tamamlar kimi ise sanatsal bir makyaj gerçekleştirir. Bu iki uygulamada da esas olan doğru uygulamayı gerçekleştirebilmek. Yazımda ayrıca makyaj nasıl yapılır, makyaj uygulamaları, doğru makyaj nasıl yapılır, kusursuz makyaj yapmak için neye dikkat etmeliyiz, makyaj tüyoları nelerdir gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar.

Kusursuz Makyaj

Kusursuz makyajı ortaya çıkarabilmek için uygulamanız gereken bazı adımlar bulunur. Bunlardan sonra yapmış olduğunuz makyajın profesyonel makyaj çeşitlerinden pek bir farkı olmayacaktır. İşte doğru makyaj için mutlaka uygulamanız gereken teknikler:

  • doğru fondöten seçimi
  • doğru kaş şekli
  • kirpiklere astar
  • eyeliner
  • ruj rengine göre kalem

Doğru Fondöten Seçimi

Makyajın ilk adımı olan fondöteni doğru bir şekilde belirlediğinizde, diğer adımları daha sağlıklı bir şekilde oluşturmuş olursunuz. Cilde göre temel bir renk belirlemeniz gerekir. Boynunuzun rengini de hesaba katarak bir seçim yapmanız gerekir. Aksi halde uyumsuz bir görüntü çizileceği için, hoş olmayan görüntüler ortaya çıkacaktır.

Doğru Bir Kaş Şekli

Kaşlar makyajın tamamlanmasını sağlar. Bu alanda yapacağınız yanlış bir seçim makyajın formunun zedelenmesine neden olabilir. Kaş rengini de saça göre belirlemeniz gerekecektir. Esmerler için iki tonluk bir değişimin yapılması söz konusu olabilir. Sarışınsanız o zaman aynı tonları kullanmalısınız.

Daha Büyük Gözler

Üst kirpiklere uygulayacağınız astar, daha açık bir görüntünün oluşmasına neden olur. Kirpiklerin daha yoğun gözükmesine neden olan bu işlem, bakışların dikkat çekici olmasını sağlayacaktır. Alt kirpiklerin tabanı ile birlikte bu durumu birleştirmeden yaparsanız, daha küçük gözler ortaya çıkabilir.

Göz Şekline Göre Eyeliner

Eyelinerin doğru kullanımı göz şekline göre yapılandır. Bu işlemi yapmadan önce birkaç deneme ile sizin için uygun olan bir seçenek belirleyebilirsiniz. Sırf beğendiğiniz için farklı bir eyeliner stili uygulamanız gözlerinizin olduğundan daha küçük gözükmesine neden olabilir. Bu nedenle doğru tercih adına acele etmemeniz gerekir.

Ruj Rengine Göre Kalem

Dudak kaleminde ruj renginden bağımsız bir renk kullanmanız önerilmez. Tezat bir görüntü oluşturmanız hoş olmayan şeyleri ortaya çıkaracaktır. Rujun rengine göre bir dudak kalemi seçmeniz daha iyi görünümlü bir makyajı ortaya çıkaracaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*