Kusursuz Oje Sürmenin Yolları

Kusursuz Oje Sürmenin YollarıSiz değerli okurlar için kusursuz oje sürmenin yolları hakkında bir yazı hazırladım. Her gün oje sürüyorsunuz fakat illa ki ufak kusurlar oluyor öyle değil mi? Ya size kusursuz oje sürmenin formülünü aktaracağımı söylesem. Belli başlı uygulamalarla ojelerin bozulmasını önleyebilir hatta mükemmel ojeli parmaklara sahip olabilirsiniz. Yazımda bu konuyla alakalı olarak oje nasıl sürülür,nasıl oje sürülür, oje sürme teknikleri, doğru şekilde oje sürme, oje sürme sırları nelerdir gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar.

Kusursuz Ojeler

Elleri daha güzel göstermenin yollarından biri de düzgün bir şekilde oje sürmektir. Güzellik salonlarına uğrayarak manikür yaptırmak için yeterli zaman bulamayabilirsiniz. Evde kendi imkanlarınızla birlikte doğru bir uygulamayı başlatabilirsiniz. İşte ojeyi daha doğru bir şekilde uygulamanızı sağlayan bu adımlar:

  • Tırnak yüzeyini temizleyin
  • Oje bazı uygulamasını atlamayın
  • 3 fırça darbesiyle uygulayın
  • İnce katmanlar kullanın
  • Oje koruyucu kullanın
  • Bakım yağını sürmeyi atlamayın

 

Tırnak Yüzeyini Mutlaka Temizleyin

Pürüzsüz oje sürmek için tırnak yüzeyine dikkat etmeniz gerekir. Yüzeyde bulunan bir toz tanesi bile amacınıza uygun olarak oje sürememenize neden olacaktır. Bir diş fırçası yardımıyla bunlardan kurtulabilir ve ojenin daha iyi bir şekilde sürülmesini sağlayabilirsiniz.

Oje Bazı Uygulayın

Şeffaf bir oje bazı uygulamanın daha iyi bir şekilde gözükmesine neden olacaktır. Bunun yanında koruyucu olması gibi bir avantajı da vardır. Aynı zamanda sararmalarında önüne geçecektir. Bu nedenle uygulama öncesi seçmiş olduğunuz kaliteli bir oje bazını kullanmaya özen gösterin.

Sadece 3 Fırça

Çok sayıda yapılan fırça işlemi görüntünün daha kötü bir hale gelmesine neden olabilir. Doğru bir şekilde oje sürmek için sadece üç fırça darbesi yeterli olacaktır. Kendinizi rahat bırakarak kontrollü bir şekilde uygulamayı yapmanız daha iyi olur.

İnce Katmanlar

Sadece tek bir katman uygulamak hoş bir görüntü ortaya çıkarmayabilir. Bunun yerine iki kat şeklinde ojenin uygulanmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede daha pürüzsüz bir uygulamayı bitirmiş olursunuz.

Mutlaka Oje Koruyucu Kullanın

Ojenin kalıcılığını arttırmak için koruyucudan yararlanmanız doğru bir karar olur. Aynı zamanda ojenin soyulmasına da bu şekilde çare bulmuş olursunuz.

Bakım Yağı Sürün

Ojeyi sürdükten sonra bakım yağını sürerek tırnakların daha sağlıklı bir şekilde görünmesine neden olabilirsiniz. Tırnak diplerinden başlayarak uygulamanız gereken bu yöntem, güzellik salonlarında olduğu gibi profesyonel bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*