Limon Kabuğu İle Yapılacaklar

Limon Kabuğu İle YapılacaklarSiz değerli okurlar için limon kabuğu ile yapılacaklar hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda limon kabuğunun faydaları nelerdir, limon kabuğu neye yarar, limonun faydaları nelerdir, cilde faydası nedir, neye yarar, nasıl kullanılır, nasıl etki eder gibi sorulara cevaplar aradım. Limon cilt bakımında çok özel malzemelerin başında gelmektedir. Tüm cilt bakımı uygulamalarınızda limon, bal, karbonat,yoğurt gibi malzemelerin olduğunu fark etmişsinizdir. Ayrıca limon doğal peeling aracıdır.

Limonun Faydaları Nelerdir

Limonun faydaları oldukça fazladır. En basit şekliyle cildimize sürmek bile oldukça etkili olurken limon ile oluşturacağınız cilt bakım maskeleri pek çok cilt sorununu ortadan kaldırmada etkili olacaktır.  Limonun cilt yapısına ve temizliğe katkıları da herkesin bildiği şeyler arasındadır. A ve C vitamini açısından son derece zengin olan limon aynı zamanda kalsiyum ve potasyum gibi içeriklere de sahiptir. Bu yönüyle cildin aradığı her türlü şeye sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Parlak Bir Cilt İçin Limon

Limon cildin daha parlak olması adına kullanmanız gereken mucizelerden biridir. Limon kabuğunu kullanarak cildinizi kısa bir süre ovmalı ve bu şekilde on dakika boyunca beklemelisiniz. Ardından tüm cildin ılık su ile durulanması gerektiğini unutmamalısınız. Daha etkili sonuçlar görebilmek adına haftada 3 kez boyunca uygulamayı yapmanız gerekir.

Daha Beyaz Dişler

Dişlerdeki sarılıktan şikayetçi oluyorsanız, çarenizin limonda olduğunu belirtmek gerekiyor. Limonu düzenli bir şekilde dişlerde kullanarak her zamankinden daha beyaz bir şekilde görülmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında tırnaklar içinde aynı etkilere sahip olacaktır. Aynı zamanda tırnakların eskisinden daha güçlü görünmesine neden olur.

Bağışıklık Sistemi İçin Limon

Bunun yanında çay olarakta tüketebileceğiniz limon, bağışıklık sisteminin kısa yoldan güçlenmesini sağlayacaktır. C vitamini ve antioksidan içeriği sayesinde soğuk kış günlerinde hastalıklardan korunmanız için mutlaka yönelmeniz gerekir. Aynı zamanda kilo vermek isteyenler içinde doğrudan kullanmanız gereken çaylardan biri olacaktır.

Limon Cildi Hafifletir

Yorgunluktan şikayetçi oluyorsanız ve cildinizin daha rahat bir hale getirilmesini istiyorsanız o zaman derdinizin çözümünü limon verecektir. Bunun için tek yapmanız gereken sorunlu bölgeye limon kabuğunu uygulamaktır. Aynı zamanda kırışıklıkların ertelenmesini sağlayan limon cildin daha genç bir görünüme ulaştırılmasına da yardımcı olacaktır. Bu nedenle limonu düzenli olarak kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Tabi uygulamadan sonra cildin tahriş olmaması için, bol ılık suyla bölgeyi temizlemeniz gerekir.

Doğal Peeling : Limon Peelingi

Limon peelingi dediğimizde aklımıza bir çok yöntem gelebilir. Yani yüze uygulayacağımız limonlu peeling ile koltuk altı kararması için kullanacağımız peeling yöntemi farklılık gösterecektir. Bu konuda size şu tavsiyeyi verebilirim; cildimizin en hassas yerine en seyrek biçimde peeling karışımımızı uygulamalıyız. Yani burada dikkat etmemiz gereken cildimizin hassaslığı ve yüksek derecede zarar görmemesidir.

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*