Makyaj Öncesi Neler Yapılmalı?

Makyaj Öncesi Neler YapılmalıSiz değerli okurlar için makyaj öncesi neler yapılmalı hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda makyaj nasıl yapılır, makyaj öncesi yapılması gerekenler nelerdir, makyaj öncesi neler yapılmalı, makyajın incelikleri nelerdir gibi sorulara cevaplar aradım. Makyajı bir bina gibi düşünürsek temelini yani makyaj öncesini ne kadar sağlam yaparsak o kadar güzel ve mükemmel bir hal alacaktır. İyi okumalar.

Makyaj Öncesi Uygulamalar

Makyaj öncesi hazırlık son derece titiz bir şekilde yürütülmelidir. Çünkü cildinizin makyaja hazır hale getirilmesi makyajdan daha iyi bir sonuç almanıza neden olur. Yaptığınız makyaj için ön hazırlıklar olarak bunlara dikkat etmeniz önemlidir.Makyaj öncesi yapılacak uygulamalar şunlardır;

  • Gerekli Cilt Temizliği
  • Nemlendirici
  • Ağız ve Diş Bakımı
  • Dudak Bakımı
  • Far Bazı Kullanın

 

Gerekli Cilt TemizliğiGerekli Cilt Temizliği

Makyaj öncesi yüzün iyi bir şekilde yıkanması şarttır. Eğer önceki zamandan yüzde makyaj artıkları kalmışsa, uygulamanın daha iyi bir sonuç verebilmesi adına bunları eksiksiz bir şekilde temizlemelisiniz. Ardından hazırlığın diğer adımlarına geçebilirsiniz.

Nemlendirici

Yüzü temizledikten sonra nemlendirici kullanarak gerekli olan uygulamaya geçmeniz daha doğru olur. Tabi nemlendiriciyi sürdükten sonra beş dakika boyunca beklemeniz gerekir.

Ağız ve Diş Bakımı

Dudaklara uygulanacak rujun görüntü olarak daha iyi gözükebilmesi için, diş temizliğinin yapılması şarttır. Bu sayede rujun daha güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Dudak Bakımı

Dudak bakımında iyi bir sonuç görebilmek adına diş fırçasından yararlanmanız önerilir. Bu sayede dudakların olduğundan daha dolgun gözükmesine neden olabilirsiniz. Aynı zamanda dudaklarda bulunan ölü derininde arındırılmasını başlatmış olursunuz. Eğer dudaklar için bir nemlendiriciye ihtiyaç varsa, makyaj öncesi bu adımın da yapılmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu adımdan sonra sürmüş olduğunuz parlatıcı veya ruj daha iyi gözükecektir.

Far Bazı

Göz kapakları makyaj öncesi dikkate alınması gereken konulardan biridir. Buraya mutlaka far bazı uygulamaya özen göstermelisiniz. Bu sayede uyguladığınız far daha uzun süre boyunca kalıcılığını koruyacaktır. Aynı zamanda far tazeleme gibi işlemlere de gerek duymazsınız.

Lekeler

Son olarak makyajdan daha iyi bir verimin alınması için, yüzde bulunan tüm sivilce ve lekelerin kapatılması gerekir. Kapatıcı yardımıyla yüzde bulunan tüm renk eşitsizlikleri giderilmeye çalışılmalıdır. Bu işlemi cilt tonuna göre yapmanız daha doğru bir adım olur.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*