Perde Alırken Bunlara Dikkat

Perde Alırken Bunlara DikkatSiz değerli okurlar için perde alırken bunlara dikkat edin hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda perde seçimi nasıl yapılmalı, perde alırken neye dikkat etmeliyiz sorularına cevaplar aradım. Perde seçimi oda dekorasyonunu doğrudan etkileyen bir unsurdur. Bu noktada perde seçiminin inceliklerini sizlere aktaracağım umarım faydalı olur. İyi okumalar.

Perde Seçimi

Perdeler evin daha etkileyici gözükmesinin adımlarından biridir. Perde seçimi sırasında dikkat edeceğiniz bazı kurallar, doğru bir seçim oluşturmanızı sağlayabilir. İşte evi için yeni perde alacak kişilerin mutlaka dikkat etmesi gereken o kurallar:

  • Perdenin uyumu
  • Perde seçerken sadeliğe dikkat edin
  • Perde seçiminde kumaşa dikkat etmelisiniz
  • Renklere dikkat edin

 

Perdenin Uyumu

Pencere boyutları bu seçimi yaparken bakmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Geniş pencereler bulunuyorsa, bunun için duvarın tam zıttı olan bir perde rengi belirlemeniz gerekir. Bu sayede evinizin daha enerjik bir şekilde görülmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında renk karmaşası yaratmaması adına, mobilya uyumuna da dikkat etmelisiniz. Bu sayede görsel olarak bir bütün olacak bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Sade Bir Görüntü Oluşturun

Odaya daha sade bir görüntü katmak için, perdelerin şeklini de ciddiye almalısınız. Özellikle katlamalı perdeler bu etkiyi yaratmak için birebirdir. Dilerseniz tül kullanarak bu görüntüyü ortaya çıkarmanız mümkündür. Tabi seçmiş olduğunuz tülün çok ince olmamasına gerekli özeni göstermelisiniz.

Etkileyici Bir Görüntü

Odanızın pencereleri büyükse mekanı daha etkileyici gösterebilmek adına uzun perdelerden yararlanabilirsiniz. Özellikle düz renkleri tercih ettiğinizde daha çarpıcı bir sonucun çıktığını göreceksiniz. Ayrıcalıklı mekanlar adına bu tarz bir seçim yapmanız daha iyi olacaktır.

En İyi Kumaş Seçenekleri

Perdelerde bulunan kırışıklıklar bayanların en çok kafa yorduğu sorunlardan biridir. Bu tarz bir sorunla yüz yüze kalmamak için seçmiş olduğunuz perdenin kumaşına dikkat etmelisiniz. Özellikle saten ve ipek gibi kumaşlar daha az kırışıklık oluşacaktır. Bunun yanında odanın daha ferah ve şık gözükmesine neden olur. Ayrıca perdelerin iyi bir şekilde dokunmuş olması da bakmanız gereken diğer detaylar arasındadır. Muntazam bir şekilde dokunmuş olan perdeler daha doğru bir mekanın oluşturulmasına neden olur. Perde seçiminde dikkat edilecek şeyler üzerinden memnun edici sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*