Rujun Kalıcı Olması İçin İpuçları

Rujun Kalıcı Olması İçin İpuçlarıSiz değerli okurlar için rujun kalıcı olması için ipuçları hakkında bir yazı hazırladım. Kadınlar için ruj en vurucu silahtır. Dudaklarımızın seksi ve güzel görünümü çekiciliğin birinci anahtarı olarak karşımızda duruyor. Bu noktada düşünsenize hiç makyaj tazelemeye ihtiyacınız yok ne kadar güzel olurdu. Günün her saatinde aynı seksi görünüm. Biliyorsunuz ki rujun kalıcı olması makyaj tazelenmesine daha az gereksinim duymak demek. Yazımda da ruj nasıl daha kalıcı hale gelmeli, kalıcı ruj uygulaması, kalıcı ruj uygulaması nasıl yapılır gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar.

Kalıcı Rujlar

Rujlar renk renk görüntüleriyle her kadının hayranlık duyduğu makyaj malzemeleri arasındadır. Makyajın en önemli adımı olan rujların bazen doğru bir şekilde sürülmesi için bazı kurallara dikkat edilmesi gerekir. Özellikle bu yöntemler sayesinde ruju daha kalıcı yapmak mümkün bir hale gelecektir.

Dudak Astarı Kullanın

Rujun daha uzun ömürlü olması için mutlaka dudak astarı kullanmanız gerekir. Bu astar sayesinde rujun kalıcılığı korunacaktır. Kozmetik raflarında çok kolay bir şekilde bulunacak bu ürün, daha kaliteli bir makyajın ilk kuralıdır.

Dudak Kalemi

Astar kullanımından sonra dilerseniz, dudak kalemi de kullanarak sürmüş olduğunuz rujun uzun süre boyunca korunmasına neden olabilirsiniz. Tabi rujun rengine uygun olarak bir seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

İyi Bir Ruj Fırçası Seçin

Rujun kalitesi kadar, fırçanın da kaliteli olması oldukça önemlidir. Bu seçiminizi kaliteli fırçalardan yana yaparsanız, daha iyi sonuçlar görebilirsiniz. Bu sayede ruju dudaklara daha iyi bir şekilde yedirmiş olursunuz.

Uzun Ömürlü Rujlar

Piyasada yer alan bazı rujların diğer rujlara göre, daha uzun ömürlü olduğunu belirtmek gerekiyor. Bunlar daha yüksek fiyatlı da olsa, istediğiniz sonucu almanıza neden olacaktır. Tercihinizi bunlardan yana yapmanız, gece boyunca rujunuzun tazeliğini korumanıza neden olur.

Balm İle Nemlendirme

Dudakları nemli tutmanız, makyajın daha kaliteli bir şekilde oluşturulmasına imkan tanır. Bunu bir alışkanlık haline getirerek, bu alanda istediğiniz sonuçları almaya başlayabilirsiniz. Bunun yanında kuru dudaklarında bu sayede nemlendirilmesi mümkün olacaktır.

Peçeteyi Dikkatli Kullanın

Rujun geçerliliğini yitirmesine neden olan bazı şeyler vardır. Özellikle yemek sırasında biraz daha dikkat etmenizde yarar var. Dudakları kurulama şeklinde silmeniz daha iyi olacaktır. Bu sayede rujunuzun etkileri de silinmemiş olur.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*