Saçları Siyah Yapmadan Önce Bunlara Dikkat

Saçları Siyah Yapmadan Önce Bunlara DikkatSaçlarınızı siyaha mı boyayacaksınız, yazımı okumadan önce saçlarınızı siyaha boyamayın. Saçlarınızı siyaha mı boyamaya karar verdiniz, dikkat etmeniz gereken noktaları bilmeniz gerekir. Yazımda bu konuda saçları siyaha boyarken neye dikkat etmeliyiz sorusu etrafında dikkatli bir çalışma gerçekleştirdim. Çünkü saçları siyaha boyamak istiyoruz ama kaşlarımız başka renk ne olacak sorusu oldukça önemlidir. Bu gibi dikkat edilmesi gereken noktaların tamamını işledim. İyi okumalar.

Saçları Siyaha Boyamak

Siyah renk uzun zamandan beri sevilen saç renkleri arasında yer alıyor. Zahmetsiz güzelliğin ilk adımlarından biri olan siyah rengi uygulamadan önce bazı durumlara dikkat etmeniz daha başarılı bir sonucun elde edilmesini sağlayacaktır. İşte saçını siyah yapmak isteyenlerin mutlaka bilmesi gereken o durumlar:

Kaş Rengi

Siyah zor bir renk olarak bilinir. Eğer saçlardaki renk tercihini siyahtan yana yapacaksanız, o zaman bu riskli duruma ayak uydurmanız gerekir. Kaş renginin de aynı şekilde kalmayacağını bilmelisiniz. Siyah saç ve sarı kaş hiçte hoş olmayacak bir durumu ortaya çıkaracaktır. Mutlaka kuaförde kaş boyama işleminin de yapılması gerekir. Bu sayede daha sağlıklı bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Alerjiniz Olabilir

Koyu renk saç boyaları diğerlerine göre daha alerjik yapılara sahiptir. İçeriğinde bulunan bu etkili madde uzun zaman boyunca sıkıntı çekmenize neden olabilir. Bu durumu düşünerek saçınızı boyayıp boyamayacağınıza karar vermeniz daha doğru olacaktır. Alerjinin ortaya çıkışından sonra kızarıklık, yanma, kaşınma gibi pek çok durumla karşı karşıya kalırsınız. Bu işlem öncesinde bir test yaptırmanız bu yüzden önerilen şeyler arasındadır.

Dip Boyası

Eğer koyu bir siyah renkte karar kıldıysanız o zaman dip boyası konusunun çok yorucu olacağını belirtmek gerekir. Ortaya hoş olmayan bir görüntünün çıkmasına neden olabilirsiniz. Eğer 3-4 haftalık bir süreç içinde dip boyasını yaptırmanız bir sorun olmayacaksa, böyle bir renk tercihi yapmanız doğru olacaktır. Aksi halde siyah rengi tercih etmemenizi tavsiye ederiz.

Mutlaka İşi Uzmana Bırakın

Eğer açık ton saçlara sahipseniz bu riskli yöntemi uygulamak için işi bir uzmana bırakın. Bu sayede daha iyi sonuçların ortaya çıkmasını da kısa yoldan sağlamış olursunuz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*