Selülit Azaltıcı Yiyecekler

Selülit Azaltıcı YiyeceklerSiz değerli okurlar için selülit azaltıcı yiyecekler hakkında bir yazı hazırladım. Selülit yani portakal görünümü tüm kadınların problemidir. Bu cilt hastalığının temeli östrojen hormonunun fazla salgılanmasıdır. Fakat bunun yanında hızlı kilo alıp verme, bazı gıdalar, genetik, yaşlanma, yanlış diyet programları olarak liste uzatılabilir. Yazımda bu konuya dair neden selülit oluşur,selülit azaltmak mümkün mü, selülit nasıl tedavi edilir,nasıl azaltılır, geçer mi sorularına cevaplar aradım. Biliyoruz ki ilkbahar ve yaz aylarına girerken selülitler bikini-mini şort giydiğimizde rahatsız edici  olacaktır. Selülitleri azaltabilir hatta kurtulabiliriz. İyi okumalar.

Selülit AzaltmakSelülit Azaltmak

Selülit çoğu kadının en büyük sorunlarından biri haline gelen cilt problemidir. Özellikle yaz aylarında bu problemin etkileri daha yoğun bir şekilde hissedilebilir. Bu sorunla baş etmenizi sağlayacak yiyecekler, uzun zamandan beri sıkıntı haline gelen bu konunun çözüme bağlanmasını sağlayacaktır.Selülitler nasıl azaltılacak? Çok önemli bir soru bu dediğimiz gibi bu bir cilt hastalığıdır.

Greyfurt ve Acı Biber

Selülit giderici yiyecekler arasında bulunan greyfurt ve acı biber, bu sorunun her geçen gün biraz daha dindirilmesine neden oluyor. Bu maddelerin içeriğinde bulunan insülin, şeker tüketiminin daha hızlı bir şekilde devam etmesini sağlıyor. Böylelikle bölgesel şekilde zayıflamak başlarken, bu sorunun her geçen gün biraz daha iyiye gittiğini görebilirsiniz.

Bakliyatlar

Bu sorunun sona ermesini sağlamak için bakliyatlara ağırlık vermenizde yarar vardır. Özellikle beyaz fasulye, nohut ve mercimek bunun için en iyi seçeneklerden olacaktır. Bunlar sayesinde bölgesel gelişen bu sorun her geçen gün biraz daha dindirilmeye başlanır. Ayrıca vücudun ihtiyaç duyduğu enerjinin de alınması sağlanacaktır.

Şifalı Besinler

Vücutta toksinlerin birikmesi selülitin nedenleri arasındadır. Eğer vücuttan bu toksinleri atmayı başarırsanız, bu sayede sorunun çözümünü de sağlamış olursunuz. Bunun yanında her geçen gün biraz daha çok yağ yakmaya başlayacaksınız. Bunu sağlayabilmek adına bazı şifalı besinlere yönelmeniz doğru olacaktır. Yaban mersini, ıspanak, sarımsak, fasulye, böğürtlen ve domates gibi besinler aradığınız sağlığı bulacağınız besinler arasındadır.

Su ve Domates Suyu

Özellikle günlük olarak en az iki litre su içerekte selülitle savaşmaya başlayabilirsiniz. Cildinizin daha iyi gözükmesine neden olacak bu yöntem, aynı zamanda metabolizmanın daha hızlı bir şekilde çalışmasına da yarayacaktır. Bunun yanında domates suyundan da yararlanabilir, bu sayede selülit sorununa karşı etkili çözümler alabilirsiniz. Tabi bunlara düzenli şekilde devam etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*