Sivilceleri Önlemek İçin Basit Kurallar

Sivilceleri Önlemek İçin Basit KurallarSiz değerli okurlar için sivilceleri önlemek için basit kurallar hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda sivilce tedavisi nasıl yapılır, sivilce önlenir mi, sivilceler nasıl önlenir, önleme, kesin çözüm, tedavisinde neye dikkat edilmelidir gibi sorulara cevap aradım. Sivilce en çok karşılaşılan cilt problemidir. Bu problemi önlemek esasında oldukça basittir. Size aktaracağım uygulama ve kürlerin yanında bazı günlük davranışlarınızı değiştirmek sivilce oluşumunun önüne geçecektir. İyi okumalar.

Sivilceleri Önlemek

Sivilceler bazı nedenlere bağlı olarak cilt yüzeyinde çok sık bir şekilde görülebilir. Özellikle yanlış makyaj ürünleri, aşırı stres gibi durumlar bunların her geçen gün biraz daha çoğalmasına neden olacaktır. Sivilce oluşumunu engellemek için yapılması gereken bazı durumların varlığı mevcuttur.

Komedojenik Makyaj Ürünleri

Bazı makyaj ürünlerinin hemen arkasında non-comedogenic ibaresi vardır. Bu ibare ise sivilce yapmayan anlamına gelir. Özellikle çok hassas bir cilt yapısına sahipseniz, fazla düşünmeden bu ürünlere yönelmeniz daha iyi olur. Ürünü satın alacağınız sırada bunları iyi bir şekilde inceleyerek, bu ifadeyi aramanız yeterli olacaktır.

Pudra Kullanmayın

Pudralar hafif bir yapıya bile sahip olsa, sivilce oluşumuna neden olan şeyler arasındadır. Gözeneklerin hızlı bir şekilde kapanmasına neden olan pudralar, cildin her geçen gün biraz daha hasarlı gözükmesine neden olur. Ayrıca siyah noktaların biraz daha azmasına neden olacaktır. Pudra kullanmak yerine, yağ emici kağıtlar cilt için daha iyi bir çözüm olacaktır.

Kalıcı Fondötenleri Tercih Etmeyin

Kalıcı fondötenler uzun süre boyunca ciltte kalabilen ürünler arasındadır. Bu nedenle ciltten daha iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Bu yapılamadığı zamanda cilt yapısında bozulmaların meydana gelmesi daha kolay olacaktır. Nem dengesi bozulan cilt sivilceye daha müsait bir hale gelebilir. Bunun yerine piyasada bulunan yumuşak yapıdaki fondötenlere yönelmenizi tavsiye ederiz. Cildin nefes almasını sağlayan bu ürünler, daha kolay ciltten temizlenecektir.

Makyajı Mutlaka Temizleyin

Makyajı temizlemeden uyumaya çalışmak, sivilcelerin en çok ortaya çıkış nedenidir. Gün boyunca ciltte biriken bu kirler, bir süre sonra siyah nokta gibi durumların yaşanmasına neden olabilir. Bu yüzden sivilcelerden kurtulmak için mutlaka bir makyaj temizleyicisi edinmeli ve makyajı temizlemeyi bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

Doğal Sivilce TedavisiDoğal Sivilce Tedavisi

Sivilce tedavisi noktasında başvurulan doğal yöntemler oldukça fazladır. Doğal yollarla ve evde tedavi sivilce tedavisi noktasında tercih sebebidir. Sonuçta sivilce tedavi edeceğim diye bir sürü kimyasalı vücudumuza sürmek anlamsızdır. Ayrıca evde ve ucuza kesin çözümler bulabiliyorken fahiş fiyatlı sivilce kremleri anlamsızdır. Konuyla alakalı internet ve açık kaynakları taradığımda gördüğüm şu ki herkes “1 dakikada sivilce nasıl geçer”, “5 dakikada sivilce tedavisi”, “kesin sivilce tedavisi” gibi başlıklar ve sorular soruyorlar. Tabi ki bu söylenenlerin hiç biri doğru olamayacak kadar güzel. Çünkü ne 1 dakikada ne de 5 dakikada sivilce tedavi edemezsiniz. Ayrıca kesin sivilce tedavisi noktasında bir gerçeklik yok. Bununda sebebi her cildin kendine ait farklı özellikleri bulunmaktadır. Yani her malzeme her cilde aynı etkiyi yapmaz.

Yazımın sonuna gelirken şunun da altını çizmek istiyorum. Sivilce tedavi edilmediği noktada sivilce izine yol açabilir. Dünya’da %80’in üzerinde ki bir oranda insanlar hayatlarında bir kere sivilceye yakalanıyorlar. Yani bu kadar sık karşılaşılan bir cilt hastalığı tedavi edilmelidir. Sağlıklı günler…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*