Soğuk Aylarda Kilo Vermenin Yolları

Soğuk Aylarda Kilo Vermenin YollarıKilo vermeyi kim istemiyor ki ? Kilo vermek herkesin hayali ve isteği. Özellikle soğuk aylarda herkes kilo vermek istiyor çünkü yazın bu problemi düşünmek istemiyoruz. Yani yaza doğru hala kilolardan kurtulmak gibi bir sorunla boğuşmak yerine bu yaz giymek istediği bikinilerin, mayoların, mini şortların, mini elbiselerin modellerini ve renklerini seçmek istiyoruz. Peki kış aylarda yani soğuk aylarda nasıl kilo vereceğiz? Yazımda bu soruya ve nasıl kilo verilir, kilo verme yöntemleri, hızlı kilo verme yöntemleri, sağlıklı kilo vermek için ne yapmalıyım sorularına da cevaplar aradım. İyi okumalar.

Kış Aylarında Kilolardan Kurtulmak

Sonbahar ve kış aylarında kilo vermek biraz daha zor olabilir. Özellikle havanın spor için elverişsiz olması, uzun zaman boyunca diyet yapmayı ertelemeye neden olur. Tabi bu sorunu ortadan kaldırabilmek için, bazı durumları doğru bir şekilde planlamanız gerekir. İşte zorlu aylarda daha kolay kilo vermenize neden olacak tüyolar:

Dizi İzlerken Zayıflayın

Televizyon izlemek kilo vermenin önündeki bir engel değildir. En sevdiğiniz diziyi izlerken bir yandan kalori yakmaya başlayabilirsiniz. Bunun için bisiklet kullanabilir veya yürüyüş bandında vakit geçirebilirsiniz. Yine sorunlu bölgeleri eritmenize yardımcı olacak pek çok spor aletinin bulunduğunu belirtmek gerekir. Bunları kullanarakta istediğiniz fit görüntüye sahip olabilirsiniz.

Zayıflamaya Yardımcı Besinler

Zayıflamak için bitkiler arasında deneyebileceğiniz pek çok tür vardır. Özellikle nane, dereotu, maydonoz gibi bitkiler daha hızlı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olur. Evde spor yaparken bir yandan da bunlarla dolu bir beslenme programı oluşturmayı seçebilirsiniz. Bu bitkileri yapmış olduğunuz salatalarda kullanabilir veya doğrudan çiğ şekilde tüketebilirsiniz. Her açıdan oldukça etkilerini göreceğinizi belirtmemiz gerekir.

Düzenli Bir Beslenme Şekli

Soğuk aylarda genellikle evde oluruz. Bu durum ise beslenmenin daha düzenli ve zamanında yapılacağını haber eder. Öğün atlamak ve yetersiz besin alımı kilo vermenin önünde engel olurken, buna dikkat etmenizin sonrasında sonuçları almaya başlarsınız. İşte bu soğuk kış aylarında daha doğru bir beslenme programı oluşturmalı ve buna uygun olarak öğünleri atlamadan yola devam etmelisiniz.

Kilo Vermek İçin Hayatınızdan Silmeniz Gereken Besinler

Kilo vermeyi kolaylaştırmak için bazı besinlerin tüketimine tamamen son vermeniz gerekir. Bunlar çikolata, patates kızartması, kurabiye, beyaz ekmek, kola, çekirdek gibi besinlerdir. Bunları yemekten vazgeçtiğiniz gün daha iyi sonuçlara ulaştığınızı fark edeceksiniz.

Kilolardan kurtulmak esasında yaz kış değişmeyen bazı belli başlı uygulamalar ve diyetlerle mümkündür. Yani yazın kilo vermek için günde 3000 kalori alsak olur ama kışın kilo vermek istiyorsak 2000 kalorinin üstüne çıkmayalım diye bir durum söz konusu değil. Özellikle GYM’ler de bu kadar yaygınlaşmış durumda iken kış aylarında da kilo vermek hayal değil.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*