Ten Rengine Göre Ruj Nasıl Seçilir?

Ten Rengine Göre Ruj Nasıl SeçilirSiz değerli okurlar için ten rengine göre ruj nasıl seçilir hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda ruj seçimi nasıl yapılır, ruj neye göre seçilir, ten rengine göre ruj seçimi nasıl yapılır, ten rengine uygun ruj seçimi gibi sorulara ve başlıklara cevaplar aradım.Rujun etkisini daha iyi bir şekilde gösterebilmesi için, mutlaka ten tipine göre seçilmesi gerekir. Bu sayede cilt tipinize daha çok yakışan bir makyajın tamamlanmasını sağlarsınız. İşte her cilt için uygun olacak ruj renkleri:

  • esmer tenlere ruj seçimi
  • beyaz tenlere ruj seçimi
  • bronz tenlere ruj seçimi
  • buğday tenlere ruj seçimi

 

Esmer Tenler İçin Ruj Seçimi

Esmer tenliler özellikle tercihlerini daha çok koyu tonlar üzerinden yapmalıdırlar. Bu ten rengine sahip kadınlara parlak kırmızı tonlarının çok yakıştığını belirtmek gerekir. Bunun yanında tercihlerini koyu kahve ve bordo gibi iddialı renklerden yana da kullanabilirler. Bu tarz renkler son derece uygun olan esmer tenliler, pembe tonlar için pekte uygun değildirler. Özellikle açık pembe ruj renklerinin bu kişilere yakıştığı söylenemez.

Beyaz Tenler İçin Ruj Seçimi

Beyaz ten rengine göre ruj arıyorsanız, kırmızı ve pembe tonlarına yönelmenizi tavsiye ederiz. Özellikle açık tonların bu kişilere çok uyumlu olacağını belirtmek gerekir. Bu sayede yüz hatlarının biraz daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca tercihinizi karamel renklerinden yana kullanmanız da oldukça doğru olacaktır.

Bronz Tenler İçin Seçim

Özellikle ruj konusunda bu ten rengine sahip olan kadınların oldukça avantajlı olduğunu belirtmek gerekir. Çünkü her rengi hiç zorlanmadan başarılı bir şekilde taşımayı başarırlar. Bu konuda hiçbir karmaşa yaşamalarına gerek kalmadan, her türlü ruj onlar için uygun olacaktır.

Buğday Tenler İçin Seçim

Bu tür ten rengine sahip olan kişilere genel olarak eflatuna yakın tonlar oldukça iyi yakışıyor. Ayrıca bu kişiler tercihlerini sıcak kahve tonlarından yana da yapabilirler. Genel olarak pek çok tonu iyi taşıyacak olan bu ten rengi, bazı tonlara ise uygun değildir. Bunlar arasında ise, çok koyu ve iddialı renkler gelir. Bu kişilerin kesinlikle bu tarz renklerden kaçınması daha iyi olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*