Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi

Vücut Tipine Göre Abiye SeçimiSiz değerli okurlar için vücut tipine göre abiye seçimi hakkında bir yazı hazırladım.Her kadın özel günlerde,davetlerde,düğünlerde abiye giyinmek ister.Tabi ki vücudumuzun yapısı bu hayalden vazgeçmemize neden olabiliyor.Yazımda bu noktada vücut tipine göre abiye seçimi neye göre yapılır, abiye elbiseler nasıl seçilir, abiye elbise seçiminde neye dikkat edilmeli gibi sorulara cevaplar aradım. Abiye elbise seçerken mutlaka ilk başta modeline bakıyorsunuz. Fakat o model sizin vücudunuza uygun olmayabilir. Mutlaka denk gelmişsinizdir “çok güzel elbise ama bana olmaz” diyen kadınlar. Bu konuya dikkatlice değindim. İyi okumalar.

Abiye Seçimi

Abiye seçimlerinin daha doğru olması için, vücut tipine özel olarak seçilmesi gerekir. Aksi halde vücudunuzla tam uyum sağlamayan kıyafetler, pekte memnun edici sonuçlar ortaya çıkarmayacaktır. Vücut tipine göre abiye seçmek için, kendi vücut tipinizi öğrenerek buna göre karar vermeniz tavsiye edilir.

Armut Tipi İçin Uygun Abiyeler

Eğer küçük göğüs, ince bel, dar omuz ve büyük kalçalara sahipseniz armut tipi vücut tipi olarak tanımlanan modele sahipsiniz. Armut tipini yansıtan kadınlar elbise seçiminde biraz daha dikkatli olmalılar. Çünkü kalçalar oldukça büyük olduğu için, yapılan yanlış bir seçimin durumun daha kötü olmasına neden olabilir. Vücudun üst kısmının geniş gösterileceği abiyelere yönelmeniz daha iyi olacaktır. Straplez türü elbiseler sizler için uygun olurken, alt kısmının şifon olduğu abiyeleri de incelemeye başlayabilirsiniz.

Kum Saat İçin Uygun Abiyeler

Büyük göğüs, ince bel ve büyük kalçalarınız varsa o zaman kum saati vücut tipini yansıtıyorsunuz. Bu kişilerin balık abiye modelleri olarak adlandırılan modellere yönelmesi daha iyi olacaktır. Bu elbisenin özelliği ise, vücudu daha orantılı bir şekilde göstermesidir. Bunun yanında tül ve kabarık modellerinde sizler için son derece uygun olduğunu belirtmek gerekir.

Elma Vücut Tipi İçin Uygun Abiyeler

Vücut tipine göre abiye seçimi konusunda elma vücut tipine sahip olanlarında bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Bu vücut tipinin özelliği kısa boyun, geniş omuz ve kalın beldir. Boyun bölgesinin tamamen açıkta kalacağı abiyelere yönelmeniz daha iyi olur. Bacakları vurgulayacak modellere başvurmanız daha iyi olur. Bu sayede daha hareketli bir görüntünün oluşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda V yaka kıyafetlerle de birlikte oldukça şık bir seçim oluşturacağınızı belirtmemiz gerekir.

Yazımın sonuna gelirken şöyle bir toparlama yapmak istiyorum. Abiye seçimi oldukça farklı etkenlere bağlı olarak yapılmaktadır. Yani düğüne mi gideceksiniz, nişana mı gideceksiniz, yakınlık derecesi ne gibi bir çok soru ortaya çıkar. Bu sorulara cevap ararken bir de yanında vücut tipinize uygun modeli seçmek zorundasınız. Zaten yazımda da vücut tipine uygun modelleri esas alıp inceledim. İyi okumalar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*