Cildin Rahatlamasını Sağlayan Maskeler

Cildin yorgun görüntüsünün altında pek çok neden vardır. Özellikle az uyuma, stres, yetersiz bakım gibi nedenler cildin ekstra olarak sağlıksız gözükmesine neden olabilir. Evinizde rahatlıkla uygulayacağınız cilt bakım maskeleri yorgunluğun ortadan kalkmasını sağlar. İşte birkaç adımda rahatlıkla yapabileceğiniz maske tarifleri:

Bal ve Kahve Maskesi:

Bu yöntemi kullanarak cildin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda cildin en büyük ihtiyaçlarından biri olan nemi de kısa yoldan bu maskeyle yapacaksınız. Bu maskeyi yapmak için bunları bir karışım haline getirerek yüze uygulamanız gerekir. Karışımın etkisini arttırabilmek için, içine biraz zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Bu sayede cildin parlamasına da neden olabilirsiniz.

Gül ve Çilek Maskesi:

Güneşe karşı hassas bir cilt yapınız varsa bu maske tam da aradığınız cinsten olacaktır. Kısa zamanda harika sonuçlar almanıza neden olacak bu maske, çilek ve gülden yapılır. Bir miktar gülü öğüterek bir toz kıvamı haline getirin. Daha sonra bu karışımı tüm yüzünüze yedirerek bir süre boyunca bekletin. Bir süreden sonra yüzünüzü ılık suyla durulayarak karışımın tamamen yüzünüzden çıkmasını sağlayın. Eğer gül yaprağı bulamadıysanız, bunun yerine gül suyu kullanabilirsiniz.

Yeşil Çay:

Hasarlı cilt görüntüsünü ortadan kaldırmak için kullanacağınız bu yöntem etkili bir güzelliğin ortaya çıkması için idealdir. Bunun yanında yağın giderilmesi içinde iyi sonuçlar verir. Eğer yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, yeşil çayla birlikte cilde maske yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun yanında cildin kısa yoldan beslenmesini de sağlayacaksınız.

Mango:

Antioksidan açısından çok güçlü olan mango, cildin özlediği sağlığın geri kazandırılması için ideal olacaktır. Toksinlerden arınmış bir cildin ortaya çıkmasına neden olan mango, yumuşak bir görüntü sağlamasıyla da kadınların yeni tercihleri arasında yer alıyor.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir